Zdravstveni inšpektorat opozarja na nakupe prek tveganih spletnih strani, predvsem ko gre za nakupe prehranskih dopolnil, ki so lahko tvegana tudi za zdravje potrošnikov.
Zdravstveni inšpektorat potrošnike opozarja glede nakupov prek tveganih spletnih strani. Kot so zapisali, nakup prehranskih dopolnil prek spleta lahko predstavlja tveganje za zdravje.
“Pred nakupom poiščite in preverite podatke o ponudniku izdelka, to je sedež podjetja, telefonsko številko, elektronsko pošto in račun, s katerim posluje. Podatki verodostojnih ponudnikov so načeloma dostopni na njihovi spletni strani,” so poudarili na zdravstvenem inšpektoratu.
Če ponudnik izdelkov ni razkrit, sledljivost izdelkov, ki je eden temeljnih elementov varnosti, po pojasnilih inšpektorata ne more biti preverjena. “Izdelki zato lahko predstavljajo tveganje za zdravje,” so inšpektorji opozorili v današnjem sporočilu za javnost.
Po njihovih pojasnilih neznani ponudnik za promocijo svojih izdelkov uporablja lažno oziroma ukradeno identiteto znanih osebnosti in navaja mnenja uporabnikov, ki so največkrat izmišljena.
“Pri predstavljanju oziroma oglaševanju izdelkov za namene prodaje uporablja prepovedane trditve, ki prehranskemu dopolnilu pripisujejo lastnosti kot so preprečevanje, zdravljenje ali ozdravljenje bolezni pri ljudeh. Take trditve se lahko uporabljajo le za registrirana zdravila,” so še zapisali.
Med tveganimi spletnimi stranmi so izpostavili Keto Diet (diet-keto.eu), Uromexil Forte (https://topurenan.store/mFMHT48D?utm_track=4276), Inspilar (baloonsblack.com), DiaDrops: (DiaDrops), Prostaline (https://si.prostaline.shop/), Cardiform (newherbalfito.com, zdravje-lepota.com, vidlabel.com).
Zdravstveni inšpektorat priporoča obisk spletne strani Varni na internetu, kjer nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost SI-CERT ozavešča o informacijski varnosti.
Spremljajte N1 na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.
Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!