WeWork, velikan na področju deljenih pisarn, je že več let v hudih finančnih težavah. V ponedeljek je na zveznem sodišču v New Jerseyju zaprosil za stečajno zaščito pred upniki. Z odločitvijo se je strinjala večina upnikov, ki ima v lasti 92 odstotkov tega podjetja.
WeWork je v sporočilu za javnost navedel, da je prisilna poravnava del celovite reorganizacije za okrepitev kapitalske strukture in finančne uspešnosti.
“Zdaj je čas, da gremo v prihodnost z agresivnim reševanjem starih najemnih pogodb in dramatičnim izboljšanjem naše bilance,” je sporočil glavni izvršni direktor podjetja WeWork David Tolley.
V sporočilu za javnost je navedeno, da to vpliva le na lokacije podjetja WeWork v ZDA in Kanadi, drugje po svetu pa naj bi podjetje še naprej poslovalo normalno.
V ponedeljek je bilo na borzi trgovanje z delnicami podjetja ustavljeno, ker je cena strmo padla. Pred dvema letoma je bila delnica WeWork vredna več kot 400 dolarjev, v ponedeljek manj kot dolar.
Družba WeWork najema stavbe in jih razdeli na manjše prostore, ki jih daje v podnajem svojim članom, med katerimi so samostojni podjetniki, majhna in zagonska podjetja, ki ne želijo plačevati za stalne prostore.
WeWork je v začetku avgusta obvestil komisijo za vrednostne papirje in borzo, da se boji za svoje preživetje zaradi finančnih izgub po zmanjšanju števila najemnikov. V prvih šestih mesecih 2023 je WeWork izgubil več milijard dolarjev zaradi padanja povpraševanja v slabih gospodarskih razmerah. Težave so se sicer začele že v času pandemije covida-19, ko so ljudje večinoma delali od doma in niso najemali skupnih prostorov.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!