V Ljubljani je po številnih zapletih svoja vrata odprla soseska Center Bellevue, kjer je začela delovati tudi trgovina Lidl. Prvi stanovalci so po besedah investitorja že vseljeni. Koliko stane najcenejše stanovanje in kakšen je razgled iz večmilijonskega penthousa?
Prve stanovalce je začela sprejemati soseska Center Bellevue, ki stoji v Ljubljani, nasproti parka Tivoli. V stavbi je 78 stanovanj, v pritličju pa je svoja vrata odprla tudi trgovina.
“Odprtje stavbe smo organizirali danes, ker se hkrati odpira Lidl. Trenutno tukaj živi okoli 15 družin in počasi bodo prišli tudi drugi. Stanovanja in stavba so zgrajeni, medtem ko nedokončani ostajajo poslovni prostori v pritličju. Verjamemo, da bo prvi konec tedna v decembru svoja vrata odprla kavarna, istega meseca bo začel delovati tudi frizerski salon. Spomladi bi lahko zaživela še gostilna,” začetke soseske opiše Jascha Popovic, direktor družbe Bellevue Living, ki je nepremičnino razvila.
Podrobnosti o gostilni Popovic ni želel razkriti, dejal je le, da so v zadnjih fazah dogovarjanja.
Penthouse za slabe tri milijone evrov
Cene za kvadratni meter stanovanja v Centru Bellevue se v povprečju gibljejo med 4.300 in 5.300 evri, brez davka.
Prodajni svetovalec pri Bellevue Living navaja, da je prodana več kot polovica stanovanj, medtem ko brez lastnika ostajajo štirje penthousi. Teh še niso dali na trg.
Največji penthouse, ki je v šestnajstem nadstropju in je obrnjen na vzhod, v dveh nadstropjih meri 291 kvadratnih metrov. Zanj bi morali odšteti slabe tri milijone evrov, pri čemer so v ceno vključena še štiri parkirna mesta.
Najcenejša stanovanja stanejo 260 tisoč evrov, a niso več na razpolago.
Družba Bellevue Living, katere lastniki so trije avstrijski investitorji, projekta sicer dalj časa ni uspela zaključiti. Stavba bi namreč morala biti po prilagojenih načrtih končana lani poleti, a se je zavleklo pridobivanje dovoljenj.
Danes je direktor družbe zatrdil, da so vsa dovoljenja pridobili ter da so pravnomočna. “Brez tega stavbe ne bi mogli odpreti. Mi kot Bellevue nismo imeli komplikacij, so pa nekateri ljudje, ki so želeli komplikacije narediti,” pravi Popovic, ki kot razlog za dolgotrajne postopke pridobivanja dovoljenj navaja sosede.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje