Novomeški Revoz zaradi krize s polprevodniki z ene in pol prehaja na eno izmeno. S tem se bo dnevna proizvodnja skrčila s 486 na 325 vozil, prizadetih pa bo okoli 450 zaposlitev, sporočajo. V podjetju se tako nadaljuje hitro zmanjševanje števila zaposlenih, ki teče vse od začetka epidemije.
Revoz je lani proizvedel za tretjino manj vozil kot v letu 2020. Čeprav je tri četrtine leta 2020 zaznamovala epidemija, je lani ta še naprej vplivala na zmanjševanje količin. Poleg tegaje Revoz udarila še kriza zaradi motene oskrbe s polprevodniki.
Iz Novega mesta sporočajo, da krizi s polprevodniki še vedno ni videti konca. Poleg tega je konec lanskega leta zaradi zaključka partnerstva z nemškim Daimlerjem zaustavil proizvodnjo smarta forfour EQ.
Manjša proizvodnja in nova odpuščanja
Upoštevajoč še negotove razmere pri prodaji bodo z aprilom zmanjšali obseg proizvodnje.
“Vodstvo podjetja je začelo pogovore s socialnimi partnerji za pripravo prehoda proizvodnje z ene izmene in pol na eno izmeno, kar ustreza zmanjšanju dnevne proizvodnje s 486 vozil na 325 vozil na dan. S tem ukrepom bo prizadetih okoli 450 zaposlitev v Revozu.”
Podjetje bo delavcem, ki jih bodo odslovili, skupaj z Zavodom za zaposlovanje in partnerskimi agencijami pomagalo pri iskanju novih zaposlitev.
Hitro krčenje delovnih mest
Revoz je od začetka epidemije občutno zmanjšal število zaposlenih. Po podatkih v letnem poročilu za leto 2019 so imeli na dan 31.12.2019 3.110 zaposlenih.
Maja 2020, ko je gospodarstvo udaril epidemični šok, so napovedali zmanjšanje tega števila za 400. Poudarjali so, da gre večinoma za agencijske delavce. A v letnem poročilu za 2020 navajajo, da so imeli konec tistega leta še 2.408 zaposlenih – torej so jih v enem letu odslovili skupno 700.
Po lani jeseni napovedanih odpuščanjih (ko so prešli z dveh izmen na eno in pol) se je število še zmanjšalo, na okrog dva tisoč. V letu in pol je torej novomeški proizvajalec vozil zmanjšal število zaposlenih za tretjino.
Koliko zaposlenih imajo trenutno, v današnjem sporočilu za javnost niso navedli. Če vmes niso zaposlovali, bodo po nadaljnjih odpuščanjih imeli še okrog 1.500 zaposlenih, pol manj kot pred epidemijo.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!