Po tem ko je v ponedeljek tretji odmerek cepiva proti covidu-19 prejel predsednik vlade Janez Janša, se je danes s poživitvenim odmerkom cepil še predsednik države Borut Pahor.
Predsednik države Borut Pahor je prejel tretji poživitveni odmerek cepiva proti covidu-19. Kot je zapisal na svojem uradnem Twitter profilu, se je cepil s cepivom proizvajalca Pfizer/BioNTech.
“Predsednik republike poudarja, da je cepljenje rešitev za zdravstveno krizo, v kateri smo se znašli,” je ob tem zapisal.
Odgovorni drug za drugega
Predsednik Pahor je prejšnji teden k cepljenju pozval tudi v video nagovoru državljanov Slovenije.
Takrat je sporočil, da morda še nikoli nismo bili tako dobesedno življenjsko odvisni drug od drugega in hkrati odgovorni eden za drugega. Državljane Slovenije je pozval, naj drug drugega spodbujajo k cepljenju.
Prvi odmerek cepiva je predsednik države prejel 19. marca, drugega pa 28. maja. Oba sta bila odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca.
PRS se je danes cepil s tretjim odmerkom proti novi koronavirusni bolezni COVID-19, ker upošteva priporočila pristojnih služb. Cepil se je s cepivom Pfizer. Predsednik Pahor se je prvič cepil 19. marca 2021 s cepivom AstraZeneca. Drugi odmerek cepiva AZ je prejel 28. maja letos. pic.twitter.com/88TNLl35M7
— Borut Pahor (@BorutPahor) November 16, 2021
V ponedeljek po tretji odmerek Janša
Kot smo poročali, je v ponedeljek tretji odmerek prejel že predsednik vlade Janez Janša. To je ob pozivu k cepljenju sporočila stranka SDS. “Skupaj nam bo uspelo. Cepimo se,” so zapisali.
Prejšnjo sredo je tretji odmerek prejel tudi predsednik državnega zbora Igor Zorčič.
Tretji odmerek prejelo 176.740 ljudi
Z dodatnim odmerkom je po podatkih Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) v Sloveniji cepljenih 176.740 ljudi.
Poživitveni odmerek posvetovalna skupina za cepljenje pri NIJZ trenutno posebej priporoča starim 50 let ali več, posebej ranljivim kroničnim bolnikom ne glede na starost, stanovalcem domov za starejše in drugih socialnovarstvenih zavodov, družinskim članom imunsko oslabelih oseb in posebej ranljivih kroničnih bolnikov ter osebam z večjo poklicno izpostavljenostjo.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje