V ljubljanski trgovini kupil 4 jabolka, ob pogledu na račun pa ostal brez besed

Magazin 26. Mar 202518:45 2 komentarja
jabolka
Foto: PROFIMEDIA

Kupec je v eni izmed ljubljanskih Mercator trgovin nedavno kupil jabolka, ki so ga drago stala.

Kupcu se je v eni izmed Mercatorjevih trgovin v Ljubljani zgodila nevšečnost. “Ko sem ugotovil, kaj oziroma koliko sem plačal, sem bil precej jezen, malce tudi nase, saj nisem bil pozoren,” je za spletni portal Metropolitan dejal kupec.

Kupec je poleg ostalih živil, kupil še štiri jabolka, za katera je odštel 6,65 evra. Kot je dejal, je očitno šlo za napako na tehnici. Poleg tega je tudi sam v naglici storil napako, saj je v vrečko dal štiri jabolka gala, pritisnil pa je številko, ki tehta jabolka idared.

Na Metropolitanu so v Mercatorjevi trgovini preverili ceno omenjenih jabolk. Za kilogram jabolk gala je treba odšteti 1,79 evra, za kilogram idareda pa 1,59 evrov. Kot je razvidno iz fotografije, so kupčeva jabolka tehtala slabih 700 gramov, na listku pa je navedeno, da kilogram jabolk stane 9,99 evra. V omenjenem primeru gre verjetno za napačno vneseno ceno na tehnici, ki pa je kupca kar drago stala.

“Razumem, da nehote pride do kakšnih napak. Rad bi le opozoril, da je treba vzeti račun, tudi če smo v naglici, in ga pregledati. Nisem imel ne časa ne energije, da bi jabolka nesel nazaj v trgovino in povedal, kaj se je zgodilo. Prepričan sem, da bi napako takoj odpravili. Verjetno nisem edini kupec, ki je to doživel,” je za Metropolitan še dejal kupec.

Jabolka
Foto: Uredništvo/Metropolitan

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Priporočeno vsebino