Sojenje Stephanu s Kemijskega inštituta: Za umor je imel pripravljene scenarije

Črna kronika 05. Jul 202410:57 0 komentarjev
sodišče
Foto: Žiga Živulović jr./BOBO

Libanonski kemik s francoskim državljanstvom Michel Stephan je znova sedel na zatožno klop. Dva svoja sojetnika naj bi konec leta 2017 napeljeval k umoru iraškega prosilca za azil, ki ga je pred tem napeljeval k uboju nekdanjega kolega na kemijskem inštitutu. Glavna priča je na obravnavi potrdila navedbe iz obtožnice, poroča časopis Dnevnik.

Na sojenju Michelu Stephanu zaradi napeljevanja k umoru so v četrtek zaslišali glavno pričo A. K., ki si je z obtoženim delila zaporno celico. Slednji je namreč Stephana namreč ovadil policiji, da ga je napeljeval k umoru zaščitene priče v primeru Janeza Plavca, piše Dnevnik.

Za umor prosilca za azil naj bi Stephan sojetnikoma v ljubljanskem zaporu A. K. in M. Š. ponujal 30.000 evrov. Stephan je imel po besedah A. K. za umor pripravljene številne scenarije. Eden teh je bil, da bi iraškega prosilca za azil ubili pred pediatrično kliniko, ko bi ta na pregled pripeljal sina. Po drugi varianti bi kronsko pričo usmrtili ob privedbi na pričanje.

Našteval pa naj bi tudi razne kemikalije, s katerimi bi ga lahko zastrupili, recimo, da bi mu ‘skozi kukalo na vratih spustili sarin’ ali pa ‘strup nastavili na kljuko’. Truplo bi zakopali v gozdu v bližini Stephanovega stanovanja in posuli z umetnim gnojilom, da ne bi bilo neželenih vonjav, povzema Dnevnik.

Potem ko bi ubili iraškega prosilca za azil, naj bi imel Stephan na seznamu še več nekdanjih sodelavcev s Kemijskega inštituta in zaposlenih iz Krke in Leka, ki da so mu povzročili škodo ali naredili krivico. Po besedah A. K. naj bi Stephan celo grozil, da bo v ventilacijo nekega trgovskega centra nastavil strup. Zaslišanje se je tako zavleklo, da prav tako vabljene priče M. Š. niso uspeli zaslišati. To bodo storili konec avgusta, še navaja Dnevnik. O sojenju sicer poroča tudi portal Žurnal24.

Stephan na predobravnavnem roku leta 2022 ni priznal krivde napeljevanja k umoru zaščitene priče. Libanonski kemik je sicer že nekaj časa v zaporu zaradi neuspelega napeljevanja k uboju nekdanjega kolega na kemijskem inštitutu Janeza Plavca. Obsodili so ga, ker je leta 2017 iraškega prosilca za azil prepričeval, naj ustreli Plavca, in sicer zato, ker je Plavec nasprotoval temu, da bi Stephana ponovno zaposlili na inštitutu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!