Voznik avtobusa pod vplivom alkohola prevažal otroke

Črna kronika 31. Jan 202513:35 2 komentarja
AVTOBUSNA POSTAJA
Avtobusna postaja (Foto: PROFIMEDIA)

Voznik šolskega avtobusa s celjskega je vozil pod vplivom alkohola, so med nadzorom ugotovili celjski policisti. Ustavili so ga tik za tem, ko je pred šolo odložil otroke.

Celjski policisti so med poostrenim nadzorom nad organiziranimi prevozi otrok ustavili voznika šolskega avtobusa, ki je vozil pod vplivom alkohola.

Test je pokazal, da je imel voznik v jutranjih urah 0,11 miligramov alkohola v litru izdihanega zraka.

Policisti so mu zato izdali plačilni nalog, prepovedali nadaljnjo vožnjo in začasno odvzeli vozniško dovoljenje D kategorije.

Vožnja pod vplivom alkohola je še vedno eden glavnih dejavnikov tveganja za nastanek prometnih nesreč, dodajo na PU Celje in vse udeležence cestnega prometa opozarjajo, da alkohol in promet nista združljiva.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje