Vrnila je klic iz tujine in izgubila več sto evrov

Policisti na Goriškem obravnavajo nov primer goljufije. Ženska, ki je pred kratkim prejela neznan klic iz tujine, je bila oškodovana za 422 evrov. Policija zato občane poziva k previdnosti pri sprejemanju telefonskih klicev.
Oglaševanje
S Policijske uprave (PU) Nova Gorica so sporočili, da obravnavajo primer suma goljufije po telefonu, potem ko je ženska pred nekaj dnevi prejela klic neznane osebe iz tujine.
Ugotovili so, da je ženska vrnila klic na tujo telefonsko številko, pri čemer je izgubila večjo vsoto denarja. Nekaj dni kasneje je po pomoti znova vzpostavila stik z isto tujo številko, zaradi česar je z njenega bančnega računa izginilo še več denarja.
Skupno je bila oškodovana za 422 evrov, policija pa v zvezi z dogodkom vodi predkazenski postopek zaradi suma kaznivega dejanja goljufije, so še sporočili s PU Nova Gorica.
Policisti opozarjajo na zlorabe z visokimi stroški klicev
Ob tem so občane in občanke pozvali k previdnosti pri sprejemanju in vračanju klicev z neznanih, zlasti tujih telefonskih številk, saj lahko gre za tako imenovane zlorabe z visokimi stroški klicev. Policisti odsvetujejo, da občani vrnejo klic, če številke ne prepoznajo, obenem pa pozivajo, naj preverijo morebitne sumljive številke na spletu ali pri svojem operaterju.
Dodali so še, naj se občani izogibajo posredovanju osebnih ali bančnih podatkov neznanim klicateljem. "V primeru suma zlorabe naj občani nemudoma stopijo v stik s svojim mobilnim operaterjem za dodatna pojasnila v primeru, da so bili z dejanjem, ki ima znake kaznivega dejanja, oškodovani, naj varnostni dogodek nemudoma prijavijo policiji," so še zapisali.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje