Na mejnem prehodu Obrežje so policisti v sredo 26-letniku zasegli večje število ponarejenih 50-evrskih bankovcev. Osumljenca so pridržali in mu odvzeli ponarejene bankovce, proti njemu bodo podali kazensko ovadbo. Ob tem pa policisti občane opozarjajo, naj bodo še zlasti v prihajajočem prazničnem času pozorni pri poslovanju z gotovino.
Na mejnem prehodu Obrežje so policisti v sredo 26-letnemu Slovencu zasegli več ponarejenih bankovcev. Kot so zapisali na Policijski upravi Novo mesto, je 26-letnik okoli 16. ure pripeljal na mejni prehod. Policisti so opravili mejno kontrolo in med postopkom ugotovili, da ima voznik pri sebi 62 ponarejenih bankovcev po 50 evrov.
Denar je želel v Sloveniji spraviti v obtok. Osumljencu so odvzeli prostost, ga pridržali in mu zasegli ponarejene bankovce. S kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja ponarejanja denarja ga bodo privedli k preiskovalnemu sodniku.
Ob tem so novomeški policisti pozvali k previdnosti pri poslovanju z gotovino. “Še posebej v prihajajočem prazničnem času se zaradi povečanega obsega gotovinskih transakcij poveča tveganje za unovčevanje ponarejenih bankovcev,” so zapisali.
Policisti občane pozivajo, naj bodo še posebej pozorni pri bankovcih za višje zneske. Bankovce naj dobro pogledajo, otipajo in obrnejo proti svetlobi, saj so ponaredki zaščitnih elementov opaznejši. Pozorni naj bodo na relief, ki ga ponaredki največkrat nimajo. Pri pregledu pristnega bankovca proti svetlobi sta vidna portretni vodni znak in varnostna nit, pri večjih vrednostih še portretno okence. Pri nagibanju bankovca naprej in nazaj se na srebrnem znaku opazi portret Evrope v prosojnem okencu, na zeleni številki pa svetlobni val, ki se premika navzgor in navzdol po številki.
“Če sumite, da je bankovec ponarejen, preverite več zaščitnih elementov in bankovec primerjajte z drugim bankovcem. Če ste v dvomih, lahko bankovec prinesete tudi v pregled na blagajno Banke Slovenije. Prav tako svetujemo, da v primeru dvoma o pristnosti transakcije ne izpeljete. Skušajte si zapomniti čim več informacij, kdaj, kje in od koga ste bankovec prejeli, in o tem obvestite policiste. Ti podatki so pri policijski preiskavi zelo koristni,” so zapisali.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!