Vlada je danes sprejela sklep o razrešitvi dveh in imenovanju dveh novih predstavnic ustanovitelja sveta javnega zavoda Slovensko narodno gledališče (SNG) Drama Ljubljana. Novi članici do 30. maja 2025 sta Urška Pavlovič in Eva Boštjančič. Slednja je sicer žena ministra Klemna Boštjančiča. Na vladi so za N1 potrdili, da se je minister iz odločanja o tem izločil.
Kot so danes še sporočili po seji vlade, je vlada 13. maja 2021 v svet javnega zavoda SNG Drama Ljubljana za mandat štirih let od ustanovitvene seje sveta zavoda, ki je bila 31. maja 2021, imenovala štiri predstavnike ustanovitelja.
Predstavnici ustanovitelja v svetu javnega zavoda SNG Drama Ljubljana Ingrid Kovšca Pušenjak in Helena Marija Zupan sta januarja letos podali odstopni izjavi s položaja članic sveta zavoda. Vlada je njuna odstopa sprejela, za preostanek mandata, do 30. maja 2025, pa je v svet zavoda kot predstavnici ustanovitelja imenovala doktorico psiholoških znanosti Evo Boštjančič in magistrico prava Urško Pavlovič.
Eva Boštjančič je od 2004 zaposlena na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Od aprila 2023 je predstojnica oddelka za psihologijo. V svoji dolgoletni karieri je delovala tudi kot svetovalka na področju upravljanja s človeškimi viri (HRM), raziskovalka na projektu INODEL Fakultete za upravo Univerze v Ljubljani, bila je tudi članica akreditacijske komisije agencije za upravljanje državnih naložb ter članica uredniških odborov mednarodne revije Changing Societies & Personalities, revije Vodenje v vzgoji in izobraževanju in Annual Report of Psychology. V letu 2023 je kot članica organizacijskega in programskega odbora sodelovala pri izvedbi EAWOP Small Group Meeting: Understanding work engagement, performance, and wellbeing in the new work normal.
Boštjančič je sicer žena finančnega ministra in podpredsednika vlade Klemna Boštjančiča. Boštjančič naj bi v kratkem postal tudi podpredsednik Gibanja Svoboda. Kot so za N1 pojasnili na vladi, se je minister iz odločanja o tej zadevi izločil.
Urška Pavlovič medtem trenutno opravlja delo vodje kabineta na ministrstvu za solidarno prihodnost. Delovne izkušnje je pridobivala kot vodja pisarne in strokovna sodelavka v državnem zboru in kot sodniška pripravnica na višjem sodišču v Ljubljani. Usposabljala se je tudi za opravljanje prostovoljnega dela v Zavodu Emma in Društvu SOS telefon ter za delo pri projektu Unicefove varne točke in za nudenje brezplačne pravne pomoči. Svoja znanja in veščine je nagradila tudi na področju razvoja in iskanja podjetniških idej in poslovnih modelov, javnega nastopanja, timskega dela, izpeljave dogodkov in motiviranja kadrov, navaja sporočilo za javnost po seji vlade.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje