Dopustniki prinašajo "praznike" na ceste: kateri dnevi bodo najbolj kritični

author
U. Ž.
20. dec 2024. 05:20
>
15:37
zastoj
Zastoj (Foto: Žiga Živulović jr./BOBO) | Zastoj (Foto: Žiga Živulović jr./BOBO)

Čeprav se počitnice še niso uradno začele, na naših cestah že več dni nastajajo zastoji. A najhujše še prihaja. Po napovedih prometnoinformacijskega centra bo najbolj prometno v soboto dopoldne. Vse do novega leta bi bilo lahko kaotično tudi v okolici nakupovalnih središč.

Prihajajoči dela in pouka prosti dnevi se že nekaj dni poznajo na slovenskih cestah. A najhuje še prihaja.
Promet se bo še bolj kot v preteklih dneh zgostil že danes dopoldne, gneča pa bo vztrajala tudi čez praznične dni. Danes in jutri bodo kolone čez cel dan nastajale predvsem v smeri Hrvaške, piše prometnoinformacijski center.

Poleg Slovenije namreč s počitnicami začenjajo tudi šolarji v Avstriji, Italiji ter večjem delu Nemčije in Češke. Največ gneče kot običajno lahko pričakujemo okoli Ljubljane.

Pričakujte gnečo okoli nakupovalnih središč


V mestih bo vse do konca leta zelo prometno tudi v okolici nakupovalnih središč, napoveduje prometnoinformacijski center. Ker bodo trgovine zaradi praznikov zaprte, bo takrat stanje na cestah nekoliko bolj umirjeno – tako v okolici trgovin kot drugod.

Promet okoli trgovskih centrov bi se lahko znova zgostil v medprazničnem obdobju, torej od 27. do 31. decembra.

1732652588-6ZZ_1384z-1024x681.jpg
Foto: Žiga Živulović jr./BOBO | Foto: Žiga Živulović jr./BOBO


Prvi vikend bo prinesel nove kolone


Na ostale ceste po državi se bodo kolone znova vrnile prvi vikend v letu 2025, ko se bodo izletniki in turisti začeli vračati domov. V soboto in nedeljo lahko zato pričakujemo predvsem povečan promet iz smeri Hrvaške proti Avstriji.

Gneča se bo najverjetneje nadaljevala v ponedeljek, saj sosednje države, Nemčija in Češka 6. januarja praznujejo še praznik svetih treh kraljev in imajo zato dela prost dan.

V torek, 7. januarja, bo na cestah povečano število tovornih vozil.



Najbolj kritični dnevi



Na cestah po državi: 20. in 21. december čez cel dan ter od 2. do 6. januarja



Okoli nakupovalnih središč: od 20. do 24. decembra ter od 27. do 31. decembra

Dnevi z manj gneče



Najmanj gneče na Pormetnoinformacijskem centru pričakujejo čez praznike, ko bodo trgovine zaprte, večina turistov pa bo že prispela na cilj.


Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih