Gasilcem v občini Slovenska Bistrica od tretje ure popoldan pregorevajo telefoni, na terenu so trenutno vsi razpoložljivi gasilci, saj je odprtih kar okoli sto intervencij, so za N1 povedali v PGD Slovenska Bistrica. Močno poškodovan in zalit je tudi tamkajšnji trgovski center, saj je padala tudi do 10 centimetrov velika toča in močno poškodovala strehe. Debela toča je padala tudi na območju Ormoža in Ptuja, od koder prav tako poročajo o škodi. Na vzhodu Slovenije se je popoldan namreč razvila supercelična nevihta.
Iz območja Slovenske Bistrice, kjer je popoldan padala kot teniška žogica velika toča, prihajajo prve informacije. Ljudje poročajo o poškodovanih strehah, razbitih šipah na avtomobilih in drugi škodi.
Slovenjebistriški gasilci za N1 povedali, da imajo trenutno polne roke dela, na terenu so vsi gasilci, odprtih intervencij pa je kar okoli sto. Šlo je za supercelično nevihto, ki se je nad vzhodno Slovenijo razvila v zgodnjih popoldanskih urah.
Debela toča je med drugim poškodovala streho trgovskega centra v Slovenski Bistrici, ki je, kot pravijo v PGD Slovenska Bistrica, “zdaj tako rekoč pod vodo”.
Gasilci se na intervencije odzivajo glede na to, kakšna je kje škoda, predvsem pa skušajo trenutno pred nalivi, ki še vedno trajajo, zavarovati objekte, da jih ne bi zaradi poškodovanih streh še bolj zalilo.
Škode je veliko tudi na avtomobilih, številnim je namreč razbilo avtomobilska stekla, stolklo je, kot že rečeno, tudi strehe. Aktivirani so vsi gasilci z območja Slovenske Bistrice, saj je toča klestila na širšem območju tega štajerskega kraja, vse tja do Slovenskih Konjic in Zreč.
Debela toča je padala tudi na območju Ormoža in Ptuja. Tudi od tam poročajo o škodi na objektih in avtomobilih ter o številnih intervencijah gasilcev.
Arso prižgal oranžni alarm
Arso je zaradi nevarnosti neviht za štajersko in osrednjeslovensko regijo izdal oranžno opozorilo. Ob tem je možno zastajanje padavinske vode in naraščanje hudourniških vodotokov.
Kot pravijo na Arsu, se je nad vzhodno Slovenijo med 13.00 in 13.30 razvila supercelična nevihta. Najmočnejši sunek vetra, ki so ga zabeležili, pa je Arso izmeril na postaji Podčetrtek, kjer je veter pihal s hitrostjo 75 kilometrov na uro.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje