
Pred nami je daljše obdobje suhega vremena, tudi sonca ne bo manjkalo. Se pa spet nakazuje občutnejša otoplitev.
Po petkovem prehodu hladne fronte, ki je nekaterim krajem na jugu in vzhodu prinesla nekaj malega snega, se je hitro zjasnilo in ohladilo.
Po napovedih Agencije RS za okolje (Arso) je zjutraj po nekaterih nižinah vzhodne Slovenije možna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -1, na Goriškem in ob morju malo nad ničlo.
Sobota bo jasna. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ki se bo čez dan malo okrepila. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 11 stopinj Celzija.
Tudi v nedeljo bo pretežno jasno, v vzhodnih krajih pa bo občasno več oblačnosti. Jutro bo mrzlo, temperature bodo v notranjosti med -11 in -5 stopinj Celzija. Tudi čez dan bo ostalo hladno, večinoma bo od 0 do 3, le na Primorskem od 5 do 8 stopinj Celzija. Tam se bo burja še okrepila, v notranjosti Slovenije pa bo zapihal severovzhodnik.

Sonca ne bo manjkalo, otoplitev od srede naprej
V ponedeljek bo v vzhodni, južni in osrednji Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo ostalo precej jasno. Na Primorskem bo še pihala zmerna do močna burja. Hladno bo.
Tudi v nadaljevanju prihodnjega tedna kaže na suho vreme, torek bo še hladen, od srede naprej pa naj bi se po mrzlem jutru začelo spet občutneje ogrevati.
Sodeč po trenutnih izračunih, dostopnih na spletnih straneh Arsa, bodo tako v drugi polovici tedna temperature čez dan marsikje spet blizu 10 stopinj Celzija, medtem ko bo zjutraj v notranjosti še malo pod lediščem. Ker se bo začel krepiti temperaturni obrat, naj bi bila odstopanja največja v višjih legah.
Sicer pa bo vsaj do prihodnje nedelje sončno z občasno povečano oblačnostjo, še največ je bo v vzhodnih krajih v sredo in četrtek.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!