Plavajoči hiški, ki ju je konec leta namestilo Javno podjetje Ljubljanska parkirišča in tržnice (LPT) v Grubarjevem prekopu na Ljubljanici, bosta namenjeni oddajanju oziroma turistom. Koliko bo znašala nočitev, v LPT ne razkrivajo.
Sprehajalci ob Ljubljanici in Špici na Prulah so lahko v zadnjih mesecih opazili novost na reki. Konec lanskega novembra sta se na Ljubljanici pojavili dve plavajoči hiški. Namestili so jih v pristanišču ob Špici oziroma ob Grubarjevem nabrežju, vendar za zdaj ostajata zaprti.
Plavajoči hiški so postavili v LPT, naročili pa so ju pri podjetju 3maran, ki je naselje plavajočih hišk postavilo že v Marini Portorož. LPT je za dve hiški, ki imata enak tloris in obsegata skupno 32 kvadratnih metrov bivalne površine, odštel 261.527 evrov.
“Plavajoče hiške se bodo oddajale kot nastanitveni obrat za prenočitev. Zaradi svoje narave bodo zagotovo zanimive, saj si vse več potrošnikov želi doživeti nekaj novega in zanimivega oziroma iščejo nove izkušnje in edinstvene nastanitve.
To pa plavajoče hiške zagotovo so, saj nudijo zasebnost in udobje klasičnih nastanitev, obenem pa tudi udobje luksuznih jaht,” so postavitev hišk za N1 komentirali v LPT.
Za zdaj bosta na Ljubljanici le dve hiški, novih ne bodo naročali.
Cenik za nočitve še ni oblikovan.
Plečnikove zapornice bodo dvignili
Hiške na Ljubljanici je na redni torkovi novinarski konferenci komentiral tudi ljubljanski župan Zoran Janković.
“Predlog se nam je zdel primeren v smislu poživitve prenove Ljubljanice,” je dejal Janković in dodal, da sta novi plavajoči pridobitvi le del večjega projekta, ki ga skupaj vodijo država (Direkcija za vode), Elektro Ljubljana, Energetika Ljubljana in občina.
V 35-milijonskem projektu načrtujejo ureditev Ljubljanice do sotočja oziroma do gostilne Portal. Načrt je, da bi se od sotočja do Grubarjevega prekopa uredile nabrežine, ob tem pa se bodo dvignile tudi Plečnikove zapornice, ki bodo namenjene le še za ogled, je dejal ljubljanski župan.
Hiške bo upravljal Ljubljanski grad
Po županovih besedah bo trženje oziroma upravljanje hišk prevzel Javni zavod Ljubljanski grad, ki že uspešno vodi hostel Celica.
Plavajoče hiške imajo v notranjosti dnevni prostor s kuhinjo in jedilnico, spalnico, otroško sobo s pogradom in kopalnico. Površina bivalnega dela je 32 kvadratnih metrov, površina vseh zunanjih teras pa 50 kvadratnih metrov.
Na terasi bodo uporabnikom na voljo tudi velika miza in 6 stolov ter dva ležalnika in jacuzzi. Spodaj je prikazan tloris.
Spremljajte N1 na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje