Slovenska in italijanska policija sta prijeli vodjo italijanske kriminalne združbe, ki se je skrival v Kopru. Iz juga Italije je pobegnil, tik preden bi mu izrekli kazen, in sicer 21 let zapora. Obsojen je bil za več kaznivih dejanj, med drugim za trgovino z mamili, izsiljevanje in ugrabitev.
Policija v Kopru je v sodelovanju z italijanskimi organi in evropsko pravosodno agencijo Eurojust aretirala vodjo italijanske kriminalne združbe, ki se je skrival v Sloveniji. Po poročanju italijanskih medijev naj bi šlo za Salvatoreja Roberta Perricciola.
“Italijanski in slovenski organi so ob podpori Eurojusta s hitrim in usklajenim ukrepanjem v torek prijeli nevarnega zločinca, ki se je v Kopru skrival pred organi pregona,” je danes sporočila evropska pravosodna agencija.
Vodja kriminalne združbe iz Kalabrije, ki je trgovala s kokainom po vsej Italiji, je februarja letos pobegnil, preden so mu izrekli kazen. Obsojen je bil na 21 let zapora. Poleg trgovanja z drogami je bil obsojen tudi za druga kazniva dejanja, kot so rop, goljufija, poneverba, izsiljevanje, ugrabitev in nezakonito posedovanje orožja. V ločenem sodnem procesu je bil spoznan za krivega kaznivih dejanj, povezanih z mafijo.
Za 40-letnega Italijana je bil po njegovem pobegu izdan nacionalni in evropski nalog za prijetje, nato so se začele večmesečne zapletene preiskave. Kot so kasneje sporočili s slovenske policije, so Perricciola prav na podlagi evropskega naloga pripeljali na Okrožno sodišče v Kopru, kjer je preiskovalna sodnica zoper njega odredila sodno pridržanje. Ob tem so še dodali, da se je moški ob prijetju izkazal s ponarejenimi dokumenti.
Ubežnika so s prisluškovanjem in nadzorom telefonskih pogovorov naposled odkrili v Sloveniji. Takrat se je v operacijo vključil tudi Eurojust, ki je izdal evropski preiskovalni nalog (EPN) in s tem omogočil izvajanje nadzornih dejavnosti, vključno s sledenjem telefonskim pogovorom in fizičnim sledenjem.
V operaciji je poleg koprske policije in tožilstva sodelovalo več italijanskih organov, vključno s posebnim operativnim oddelkom italijanske policije in ministrstvom za notranje zadeve v Rimu.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje