Kamnik je popoldne obiskala predsednica republike Nataša Pirc Musar, ki si je ogledala opustošenje po zadnjih uničujočih poplavah. Kot je dejala, so prizori prizadetih krajev grozljivi, državljane pa je pozvala, da zdržijo in vztrajajo skupaj.
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je po ogledu opustošenja v Kamniku izpostavila, da so prizori, ki jih videva med obiski prizadetih krajev, izredno grozljivi. “Hvala vsem Kamničanom, ki pomagajo sokrajanom,” je poudarila predsednica in se zahvalila tudi vsem županom po Sloveniji, ki “garajo za svoje občine.” Znova se je zahvalila tudi vsem gasilcem, policistom, vojakom in pripadnikom civilne zaščite, ki posredujejo na terenu.
Med ogledom opustošenja, ki ga je za seboj pustila podivjana Kamniška Bistrica, jo je najbolj pretresla izguba novega poslopja gorske reševalne službe. Kot je dejala, bo kamniške gorske reševalce sprejela v predsedniško palačo in skušala z njimi dobiti način za rešitev situacije. “Menim, da je tudi čas, da gorska reševalna služba postane del javne službe in tako dobimo tudi nekaj profesionalnih gorskih reševalcev,” je poudarila predsednica.
“Dobivam veliko klicev predsednikov iz tujine. Vse države so pripravljene pomagati in prva pomoč v Slovenijo že prihaja,” je povedala Pirc Musar. Glede pomoči se je pogovarjala tudi s predsednikom vlade Robertom Golobom, po njenih besedah pa bodo do konca dneva pripravili seznam nujno potrebnih stvari, ki jih v Sloveniji ne moremo zagotoviti. “Tudi sama bom poklicala predsednike držav in napela vse sile, da zagotovimo pomoč,” je obljubila.
Državljanom je Pirc Musar sporočila, da naj zdržijo in vztrajajo skupaj. “Ni stvari, ki je človeške roke skupaj z mehanizacijo ne bi mogle popraviti. Ne bo šlo čez noč, ampak Slovenija bo na koncu ob pomoči iz tujine zmogla,” je sklenila predsednica.
Predsednica republike je danes obiskala tudi Policijsko akademijo v Tacnu, kjer sta jo sprejela državna sekretarka na ministrstvu za notranje zadeve Tina Heferle in namestnik generalnega direktorja policije Robert Ferenc. Pogovarjala se je tudi z ljudmi, ki so tam poiskali zatočišče pred poplavami, so sporočili z ministrstva.
Kot so navedli, je bilo v Tacnu v teh dneh nastanjenih 38 oseb, ki so v Policijski akademiji prenočili. Več kot 70 osebam iz lokalnega okoliša so nudili pomoč pri začasnem umiku s poplavljenih območij. Pomagali so tudi pri reševanju živali.
Spremljajte N1 na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!