Rovte po 40 letih ostajajo brez bencinske črpalke, gasilci in kmetje na nogah

Slovenija 25. Feb 202518:17 7 komentarjev
Protestna akcija gasilcev v Rovtah zaradi zaprtja črpalke
Foto: @PGD Rovte/FACEBOOK

Petrol z marcem zapira svojo bencinsko črpalko v Rovtah, s čimer okoli tisoč prebivalcev ostaja brez lokalnega vira goriva. Za točenje se bodo morali odpraviti najmanj 12 kilometrov stran. Lokalni gasilci in kmetje, ki jih bo zaprtje še posebej prizadelo, od Petrola zahtevajo, da črpalka ostane odprta.

Petrolova bencinska črpalka v naselju Rovte v občini Logatec se z marcem zapira zaradi nerentabilnosti.

“Žal poslovni pogoji v Rovtah ne omogočajo rentabilnega poslovanja. Odločitev o zaprtju je bila sprejeta po podrobni poslovni analizi ukrepov za ohranitev poslovanja,” so za N1 pojasnili v podjetju Petrol.

Krajani bodo po gorivo tako morali obiskati bencinsko črpalko v 13 kilometrov oddaljenih Žireh ali 12 kilometrov oddaljenem Logatcu.

Gasilci ostajajo brez lokalnega vira goriva

“Za kraj, ki je oddaljen od mestnih središč in velikih prometnic, je zaprtje bencinske črpalke velik udarec. Krajani ostajajo brez osnovne infrastrukture, kar bo močno vplivalo na vsakdanje življenje,” so o zaprtju na družbenem omrežju Facebook zapisali gasilci Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Rovte.

Po njihovih besedah ima zaprtje skrb vzbujajoče posledice za požarno varnost, saj da bo, ker gasilska vozila ostajajo brez lokalnega vira goriva, odzivni čas lahko daljši.

Nestrinjanje z odločitvijo Petrola so s skupinskim točenjem goriva prejšnji teden izrazila štiri prostovoljna gasilska društva. V ponedeljek so jim sledili še kmetje, ki so po poročanju MMC protestno s točenjem po pet litrov goriva eno uro blokirali bencinsko črpalko in s počasno vožnjo ovirali promet na državni cesti skozi Logatec.

Kot so za N1 še dejali v Petrolu, razumejo nezadovoljstvo krajanov in društev ter se zavedajo, da je bila omenjena bencinska črpalka del skupnosti in da zaprtje za krajane pomeni prilagoditev. “Naša odločitev ni bila sprejeta zlahka, vendar temelji na poslovnih analizah,” so zapisali.

Lani Petrol sicer ni zaprl nobene svoje bencinske črpalke, o zaprtju ali odprtju novih črpalk pa se predvsem odločajo na podlagi ekonomskih vidikov upravičenosti posamezne investicije, so še dodali.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje