Ljudska iniciativa Glas upokojencev in Inštitut 1. oktober sta pripravila 15. protestni shod, prvič tudi v Mariboru. Predsednik inštituta Pavel Rupar je bil kritičen do dogajanja pri gradnji tamkajšnje onkološke klinike, pozval pa je tudi k čimprejšnjim volitvam.
Kot je na prvem protestnem shodu Ljudske iniciative Glas upokojencev in Inštituta 1. oktober v Mariboru dejal Pavel Rupar, se na protestih ne zbirajo množično, ker bi jim bilo dobro, pač pa, ker se iz dneva v dan poglabljamo v revščino in bedo države zaradi vlade, ki so jo izvolili ljudje, ki je danes ne priznavajo več.
“Dobrodošli vsi, ki ste z razumom volili, kar vam potem ni bilo usojeno,” je dejal Rupar, ki upa, da se bo miselnost vladajočih čim prej spremenila, še bolj pa bi bil vesel, če ta trenutek odidejo.
Če bi upokojenci za svoje delo, ki so ga vlagali kot mladi, imeli pravične pokojnine, potem shoda po njegovem ne bi bilo. Tako pa jih iz dneva v dan silijo v revščino in obup, je dejal. Izrazil je prepričanje, da bodo upokojenci v naslednjem sklicu del državnega zbora in takrat bodo izničili vse neumne zakone, Slovenijo pa vrnili v pravične tirnice.
Dotaknil se je tudi volitev v ZDA in zavpil “Živela Melania Trump“. Kot je dejal, nam morajo biti Američani za vzor. Tudi njih je namreč življenje pripeljalo do tega cilja, ki so ga zdaj dosegli, pa ne od izobilja, pač pa, ker je njihovo gospodarstvo, tako kot slovensko, pahnjeno v nemilost, ljudje pa v revščino. Zato je pozval tudi Slovence, da odprejo oči in vidijo, proti čemu gredo. Znova je pozval tudi k premisleku o ukinitvi nekaterih medijev.
Ob koncu je Rupar dejal, da je večina shodov doslej potekala v Ljubljani, da pa se pravi začetek slovenske vstaje in upora začenja v Mariboru. Vseeno bo naslednji shod 20. decembra v Ljubljani. Če namreč do takrat upokojenci ne bodo dobili božičnice, bodo ta dan prestolnico zablokirali z avtomobili, je napovedal in izrazil upanje, da se jim takrat pridružijo tudi zaposleni v javnem sektorju, ki da jih je vlada v sodelovanju z lažnivimi sindikalisti opeharila.
Lani so upokojenci namreč dobili zimski dodatek, ki pa je bil izplačan izjemoma, da bi se upokojenci lažje soočili z vsesplošno draginjo. Letos pa izplačilo ni predvideno. Sindikati javnega sektorja pa te dni odločajo o podpisu kolektivnih pogodb in drugih dokumentov, s čimer bo lahko z novim letom v veljavo stopila plačna reforma, ki zaposlenim v javnem sektorju prinaša dvige plač.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!