V Slovenski ljudski stranki bodo po vzoru Slovenske kmečke zveze iz leta 1990 za prizadete v poplavah zbirali ozimnico. Zavzeli so se tudi za to, da se več iniciative pri pomoči prizadetim nameni občinam, nasprotujejo pa oblikovanju sklada pod okriljem SID banke.
Po klavzuri, na kateri so v ospredje postavili razpravo o pomoči prizadetim v poplah, so iz zunajparlamentarne Slovenske ljudske stranke (SLS) sporočili, da bi bilo treba sistem obnove organizirati po sistemu, ki je dobro deloval že pri neposredni pomoči pri poplavah, in tako, da se več iniciative nameni občinam. Stranka vztraja pri predlogu, da se pristojnosti urejanja vodotokov čim prej in nujno prenesejo na občine.
Predsednik SLS Marko Balažic pa je napovedal, da bodo po vzoru Slovenske kmečke zveze iz leta 1990 za prizadete v poplavah zbirali ozimnico.
SLS skrbi oblikovanje izvenproračunskega sklada, nad katerim naj bi bdela SID banka z Borutom Jamnikom na čelu. “Nad skladom ne bo nobenega nadzora,” so ocenili. Glede interventnega zakona za pomoč prizadetim pa so izrazili obžalovanje, da so zadnji na vrsto zopet prišli kmetje. Ob tem so poplave razkrile težavo onesnaženosti s težkimi kovinami, kar bo po njihovem terjalo posebno intervencijo.
Finančni minister Klemen Boštjančič je sicer napovedal, da sklada za obnovo SID banka ne bo upravljala sama, ampak bo to počelo združeno telo.
Iz SLS so sporočili še, da so zaradi nedavnih poplav zastali pogovori glede volitev poslancev v Evropski parlament, ki bodo prihodnje leto. Tako ostajajo vse odločitve še odprte. “Z vidika Evropske ljudske stranke (EPP) bi bilo po prepričanju SLS najustreznejši skupni nastop vseh slovenskih strank EPP: SDS, NSi in SLS,” so sklenili.
Spremljajte N1 na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in X.
Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje