V Kranju zemljišče prenesli na državo: kdaj se bo začela gradnja doma starejših?

Slovenija 30. Jan 202514:43 1 komentar
Gradnja kanalizacije v Ljubljani
Simbolična fotografija (Foto: Žiga Živulović jr./BOBO)

Kranjska mestna občina bo 10.000 kvadratnih metrov veliko zemljišče prenesla na državo, ki bo tam gradila nov dom starejših. Dom bo imel 150 postelj, po besedah župana Matjaža Rakovca pa bi dela lahko v najboljšem primeru začeli do konca leta.

Kranjski mestni svet je na sredini seji podprl brezplačen prenos skoraj 10.000 kvadratnih metrov velikega občinskega zemljišča na Zlatem Polju na državo, ki bo na tem mestu zgradila nov dom starejših.

Kot je na novinarski konferenci dejal kranjski župan Matjaž Rakovec, so z odločitvijo o prenosu zemljišča naredili nov korak k uresničitvi projekta novega doma za upokojence. Občina je lani že pridobila gradbeno dovoljenje, sedaj pa je treba uskladiti še podrobnosti pogodbe z državo, ki ima po županovih besedah investicijo v letošnjem proračunu. “V najlepšem primeru bo do konca leta izbran izvajalec in dela začeta,” je izpostavil župan.

Nov dom starejših bo stal na območju med Bleiweisovo cesto in Gimnazijo Franceta Prešerna. Sodoben dom bo imel 150 postelj in poseben oddelek za osebe z demenco.

Kranjski mestni svetniki so na sredini seji podprli tudi imenovanje dosedanje direktorice Tržiškega muzeja Jane Babšek za novo direktorico Gorenjskega muzeja. Za nov mandat je kandidirala tudi aktualna direktorica Marjana Žibert. Razpisna komisija je za primernejšo kandidatko izbrala Babšek, ki ji je prednost dal tudi svet zavoda, medtem ko je strokovni svet zavoda prednost dal Žibert. Končno odločitev so na županov predlog sprejeli mestni svetniki.

Kot je dejal župan, se je Babšek pri vodenju Tržiškega muzeja zelo izkazala, sedaj pa napreduje v vodenje in obvladovanje večjega muzeja. “Verjamem, da ji zagnanosti za to ne manjka,” je izpostavil Rakovec.

Vodstvo občine je svetnike seznanilo tudi z novo petletno koncesijsko pogodbo, ki jo je občina konec lanskega leta podpisala z Arrivo. Zaradi nove pogodbe je bilo treba sprejeti nov sklep o določitvi cen prevoznih storitev, ki sicer ostajajo nespremenjene. Cena dnevne vozovnice ostaja en evro, mesečne 10 in letne 100 evrov.

Na seji so govorili tudi o predlogu sprememb meja krajevnih skupnosti Planina in Čirče. Župan se je odločil točko umakniti z dnevnega reda, da se o spremembi meja krajevnih skupnosti predhodno pogovorijo na sestanku z vodji svetniških skupin. Pri konkretni zadevi so predlagali izločitev nove stanovanjske soseske Kranjska Iskrica iz Krajevne skupnosti Čirče, ki je na drugi strani obvoznice in kjer prevladujejo stanovanjske hiše, ter priključitev Krajevni skupnosti Planina. O tem se bodo odločali tudi krajani na zboru krajanov ali na referendumu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje