V Vipavi po trenjih z občinskim svetom odstopila podžupanja

Slovenija 08. Apr 202514:43 0 komentarjev
Župan Vipave Anton Lavrenčič
Foto: Anton Lavrenčič, župan občine Vipava/Facebook

Vipavski občinski svet je na zahtevo dela svetnikov na ponedeljkovi izredni seji razpravljal o sodelovanju z županom Antonom Lavrenčičem. V zahtevi za sklic seje so izpostavili več težav, največjo pa vidijo v delu podžupanje Natali Panič Nardin. Ta je sicer povedala, da je podala odstopno izjavo, ki jo je župan sprejel.

Po seji je Natali Panič Nardin še dejala, da je odstop ponudila že pred dobrim mesecem, in sicer “iz razlogov, kot so osebne diskreditacije, metanje polen pod noge s strani nekaterih”. “Nekatere projektne aktivnosti so še v teku, tako da smo dogovorjeni, da to funkcijo opravljam do junija oziroma julija, do izvedbe teh projektnih aktivnosti,” je dodala.

V zahtevi za sklic izredne seje, ki jo je podalo devet od skupaj 17 občinskih svetnikov, so predlagatelji izpostavili 13 zadev, ki jih najbolj motijo. Med drugim so navedli sodelovanje med županom in občinskim svetom, delo podžupanje, odločanje in informiranje svetnikov, pa tudi nekatere projekte, ki po njihovi oceni stagnirajo oziroma gredo v napačno smer. O teh temah so predlagali več sklepov, ki so jih svetniki po obširni razpravi tudi potrdili.

“Mi smo v tej prvi fazi zadovoljni, vse sklepe razen enega smo sprejeli. Zdaj pa je na županu, če jih bo res izvajal, njegova samoiniciativa. Mi ne delujemo razdiralno, mislim da je bil ta pogovor kar konstruktiven, tudi sami svetniki smo si nalili čistega vina,” je povedal prvopodpisani pod zahtevo, svetnik Miran Žvanut (Lista Gorana Kodelje).

Da je bil pogovor koristen, se je strinjal tudi župan. “Bil je dober pogovor, malo smo si povedali, kje se ne dobimo in kje se. Res nisem imel namena, da bi svetnikom kaj skrival. Vidim, da jih bo potrebno o nekaterih stvareh še bolje obveščati. Tudi prej smo že imeli neformalne sestanke, ki pa se jih niso udeleževali, in upam, da se bo to sedaj spremenilo,” je dejal Anton Lavrenčič. Občinski upravi bo naročil, naj bo bolj aktivna pri obveščanju svetnikov.

Na seji so sicer svetniki opozorili tudi na po njihovem mnenju sporno vodenje nekaterih večjih občinskih projektov, kot je Zavod za turizem, na turistični utrip v občini nasploh, prestavitev avtobusne postaje, iskanje najemnika za Kamp Tura in gradnjo gostinskega lokala Podskala.

Občina je tik pred zaključkom gradnje tega lokala objavila razpis za najemnika. Za izhodiščni znesek nadomestila za 30-letno podelitev stavbne pravice je postavila 512.535 evrov, vendar je objekt treba še dokončati, vložek pa je ocenjen na preko 900.000 evrov. Na razpis se kljub dogovarjanju s partnerjema pri projektu, gostincem Denisom Ibrišimovićem in ajdovskim podjetnikom Ivom Boscarolom, ni prijavil nihče. Občina tako ponovno išče partnerja v projektu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!

Priporočeno vsebino