Vremensko občutljivim tudi ta konec tedna ne bo dal miru

Slovenija 09. Nov 202401:00 0 komentarjev
Megla
Foto: Borut Živulović/ F.A.Bobo

Za vremensko občutljive ta konec tedna ne bo prinesel predaha, saj bo megla vztrajala. Bolj pestro vremensko dogajanje nas čaka po ponedeljku, a sončnih žarkov si ne moremo obetati.

Po turobnem četrtku, ko je megla vztrajala ves dan in praktično nismo videli sonca, je bilo v notranjosti države podobno tudi v petek. Kot so pojasnili na agenciji za okolje, je morje nizke oblačnosti segalo vse od Irske na zahodu do Rusije na vzhodu.

Konec tedna, ki je pred nami, bo v notranjosti države prav tako oblačen in meglen, medtem ko bodo na Primorskem in v višjih legah videli tudi nekaj sončnih žarkov, saj bo deloma jasno z nekaj koprenaste oblačnosti.

Današnje jutranje temperature bodo od -1 do 3 stopinje Celzija, ob morju bo malo topleje, okoli 6 stopinj Celzija. Čez dan pa bo od 6 do 10, na Goriškem in ob morju pa do 18 stopinj Celzija. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Vreme bo jesensko in mirno, brez posebnega dogajanja, napovedujejo na agenciji za okolje.

Megla nad Evropo
Foto: Arso

Bolj dinamično vremensko dogajanje se bo začelo prihodnji teden. V ponedeljek bo še jasno, v torek pa se bo oblačnost povečala. Nato bo vse do prihodnje sobote prevladovalo oblačno vreme z občasnimi padavinami, ki bodo pogostejše na zahodu. V gorah bo snežilo. Pobelilo jih je že septembra in oktobra, a je sneg medtem skopnel.

Sneg v hribih septembra
Septembra je v hribih zapadel prvi sneg. (Foto: Borut Živulović/BOBO)

Čeprav modeli za zdaj še ne kažejo na sneg do nižin, je vse odvisno od ciklona v Sredozemlju in njegove intenzitete. Predpogoji za zimski scenarij so izpolnjeni, a snega na Arsu še ne obljubljajo. Obenem pa dodajajo, da se vse lahko hitro spremeni, če bodo temperature dovolj nizke, lega ciklona pa “optimalna” za prvi letošnji sneg do nižin.

Arso opozarja tudi na poslabšanje kakovosti zunanjega zraka zaradi začetka kurilne sezone. “Ob prisotnosti temperaturnega obrata bodo ravni delcev v kotlinah in dolinah višje,” so še zapisali. Najvišje vrednosti so običajno zabeležene zjutraj in zvečer.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!