
Hekerska skupina je prevzela odgovornost za včerajšnji kibernetski napad na omrežje X.
Potem ko je bilo včeraj družbeno omrežje X zaradi kibernetskega napada nedostopno mnogim uporabnikom (o čemer smo poročali), je odgovornost prevzela hekerska skupina Dark Storm Team (DST).
Lastnik omrežja Elon Musk je v svoji objavi na omrežju zapisal, da je v napad vpletena ali velika usklajena skupina ali država ali pa oboje. Kasneje, v intervjuju za televizijo Fox, pa je dejal, da naj bi napad prišel iz elektronskih naslovov z “ukrajinskega območja”, poroča Newsweek.
Kasneje je odgovornost prevzela DST z objavo na družbenem omrežju Telegram, še poroča Newsweek.
Na svojem profilu na omrežju X, na katerem se sicer “hvalijo” z mnogimi drugimi kibernetskimi napadi, pa so včeraj objavili le “delo dobro opravljeno”, zatem pa dodajali objave drugih uporabnikov, ki poročajo o napadu oziroma tem, da za njim stoji DST in ne Ukrajina.
Vpletenost skupine naj bi potrdila skupina za kibernetsko varnost SpyoSecure, piše portal Daily Mail.
Pogovarjali naj bi se z vodjo skupine Dark Storm Team, ki je razkril, da so izvedli napad DDoS na platformo X.
Vendar časnik še vseeno piše, da napadalec ni zares znan. V nadaljevanju s pisanjem o množičnih protestih proti Elonu Musku namiguje, da bi lahko za napadom stali tudi domači, ameriški hekerji.
Kdo so Dark Storm Team?
Skupina Dark Storm Team naj bi bila po pisanju podjetja Orange Cyber Defence skupina propalestinskih hekerskih aktivistov.
Ustanovljena naj bi bila leta 2023, njen cilj pa so kibernetski napadi na Nato oziroma države članice, Izrael in države, ki podpirajo Izrael. Obstaja verjetnost, da so povezani tudi z ruskimi hekerskimi skupinami.
Kaj je napad DDoS?
Napad DDoS, ki naj bi ga izvedli DST, je eden od pogostih načinov kibernetskih napadov.
Gre za povzročanje “prometnega zastoja” na internetu. Heker pošlje na tisoče ali celo milijone lažnih obiskovalcev (botov), ki preplavijo spletno mesto.
To povzroči tako veliko obremenitev, da se stran upočasni ali popolnoma zruši, kar onemogoči dostop resničnim uporabnikom.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje