
Indijski znanstveniki so odkrili fosilizirano prazgodovinsko kačo velikanskih razsežnosti. Dolga je bila 15 metrov, tehtala pa je eno tono.
Znanstveniki z indijskega tehnološkega inštituta Roorkee menijo, da so odkrili največjo kačo, ki se je kdaj plazila po našem planetu.
Prazgodovinski plenilec je bil tako velik, da se najverjetneje ni mogel hitro premikati in je lovil iz zasede. Znanstveniki predvidevajo, da je svoj plen ubil tako, da se je ovil okoli njega in ga zadušil s svojo močjo.
Kača je živela na kopnem in se hranila z živalmi iz okolice. Po našem planetu se je plazila pred približno 47 milijoni let. Poimenovali so jo Vasuki indicus, po mitološkem bitju iz hindujske mitologije.
Ta vrsta kače je v odrasli dobi lahko zrasla do dolžine 15 metrov, tehtala pa je do 1.000 kilogramov. Do odkritij so znanstveniki prišli z analizo fosiliziranih ostankov hrbtenice, najdene v rudniku v indijski zvezni državi Gudžarat.
Čeprav so sprva mislili, da je to krokodilu podobno žival, se je izkazalo, da gre za kačo velikanskih razsežnosti. Raziskavo fosilov so indijski raziskovalci lani objavili v znanstveni reviji Nature.
Vasuki indicus pripada že izumrli družini kač Madtsoiidae, ki je živela na območju Azije, Evrope in Afrike. Za danes največji kači veljata mrežasti piton in orjaška anakonda, ki zraseta od osem do devet metrov v dolžino.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje