Indijski podjetnik je na družbenih omrežjih z zaposlitvenim oglasom dvignil precej prahu. Delavcu namreč prvo leto sploh ne bo nakazoval plače, od njega pa pričakuje tudi začetno donacijo v višini okoli 23.000 evrov.
Izvršni direktor indijskega podjetja Zomata Deepinder Goyal je na svojem družbenem omrežju X objavil zaposlitveni oglas, ki je precej razburil. Kar pričakuje od svojega novega zaposlenega, je namreč zelo nenavadno.
Podjetnik je sicer v oglasu poudaril, da “ne gre za konvencionalno zaposlitev z običajnimi ugodnostmi”, a so pogoji res daleč od pričakovanih, poroča Dnevnik.hr.
Goyal namreč išče vodjo svoje ekipe, ki mu bo pomagala “pri vsem, kar je treba storiti za prihodnost podjetja”. V oglasu tudi piše, da mu je pri iskanju novega zaposlenega bolj kot izkušnje pomembna “k učenju naravnana mentaliteta”.
Plače sploh ni
Najbolj presenetljiv pa je podatek o plači, saj plače sploh ni – še huje – tisti, ki bo izbran za novega vodjo zaposlenih, bo moral plačati 23.040 evrov.
Goyal pojasnjuje, da njegova filozofija temelji na tem, da se bo oseba na delovnem mestu veliko naučila, na omenjeno plačilo pa naj gleda kot na šolnino. “Oseba, ki dela na tem delovnem mestu, se bo naučila desetkrat več, kot če bi plačevala šolnino na šoli za menedžment in podjetništvo,” je zapisal.
Ob koncu pa tudi pojasnil, da omenjeni znesek ne bo namenjen njegovemu podjetju, ampak ga bo zaposleni nakazal na račun humanitarne organizacije Feeding India. Podjetje bo znesek v višini letne delavčeve plače (ki je, kot omenjeno, ne bo prejel) nakazalo dobrodelni organizaciji po izbiri kandidata. Gre za skoraj 60.000 dolarjev (57.000 evrov).
Po številnih kritikah si je premislil
Njegov oglas je na spletu naletel na precejšnje število kritik. Čeprav so uporabniki razumeli, da je želel s pogoji pritegniti kandidata, ki ga bo delo res zanimalo, so ga opozarjali, da ljudje v službo načeloma hodijo zaradi plače. Opozorili so tudi na to, da si službe marsikdo želi, in si jo tudi zasluži, a do nje zaradi pogojev sploh ne more priti.
Kljub številnim kritikam se je po navedbah direktorja na zaposlitveni oglas odzvalo približno 18.000 ljudi, tudi tisti, ki nimajo dovolj denarja.
Po več dneh je nato Goyal na družbenem omrežju objavil še eno sporočilo, v katerem pravi, da je šlo za preizkus in da od kandidata ne pričakuje 23.000 evrov. Dodal je, da bo večino oseb, ki so ponujale denar, zavrnil, in našel nekoga, ki si položaj res zasluži. Potezo, da bi bilo treba plačati za zaposlitev, je označil za “ne kulsko”.
Ali je to res načrtoval že od začetka ali pa si je po številnih kritikah in sporočilih, da to ni legalno, premislil, ni jasno.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje