Simpatična slika v kavni peni, ki jo naredijo natakarji, marsikomu polepša jutro. V starodavni Kitajski je bilo ustvarjanje motivov v peni povzdignjeno v umetnost. Slikanje v čaju je bilo namreč v kulturno izjemno bogatem obdobju dinastije Song posebna tehnika in izjemno cenjena umetnost.
“Slikanje v čaju je bilo v času dinastije Song priljubljeno med višjim slojem prebivalstva. To je bil bolj prefinjen način pitja čaja,” pojasnjuje Zheming Han, raziskovalec muzeja starodavne kitajske umetnosti, slik, kaligrafije in ročno izdelanih izdelkov iz kitajskega mesta Suzhou.
Han, ki raziskuje umetnost čaja, tudi sam slika v čaju. “Zelo imam rad kulturo iz obdobja dinastije Song,” je za CNN povedal mladi raziskovalec in dodal, da čaj predstavlja portal v takratno kitajsko kulturo.
Zeleni čaj se s posebno tehniko mešanja speni, nakar slikar peno uporabi kot platno. S posebno s posebno palčko in raztopljenim prahom zelenega čaja na peni čaja ustvarja sliko. Slike iz časa dinastije Song so predstavljale motive iz življenja kitajskega plemstva in nekaterih kulturnih navad. Slikanje na čaju na Kitajskem spet postaja vse bolj priljubljena oblika umetnosti.
Spremljajte N1 na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.
Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!