Po tem, ko je igralka Blake Lively soigralca in režiserja Justina Baldonija obtožila neprimernega vedenja in kampanje za uničenje njenega ugleda, se je za pravno pot odločil tudi on. V torek je namreč skupaj z desetimi tožniki na sodišče vložil tožbo, v kateri med drugim trdi, da je Lively skupaj z New York Timesom sodelovala v "zlobni obrekovalni kampanji". Od medija, ki je pred kratkim razkril orkestrirano kampanjo za očrnitev ugleda igralke, deseterica zahteva 250 milijonov dolarjev.
Kot smo poročali, je New York Times razkril kampanjo za očrnitev ugleda igralke Blake Lively, potem ko je ta soigralca in režiserja Justina Baldonija obtožila spolnega nadlegovanja na snemanju filma Konča se z nama. Lively je proti studiu Wayfarer vložila pravno pritožbo, priložila pa je tudi številna sporočila, ki pričajo, da je namerno škodoval njenemu ugledu.
Lively (v filmu igra glavni lik Lily Bloom) je po objavi članka hitro dobila podporo v Hollywoodu. Tako sindikat igralcev SAG-AFTRA kot tudi studio Sony, ki je zasnoval film Konča se z nama, sta v njeno podporo objavila izjavi.
Zdaj pa se je po poročanju CNN na obtožbe odzval tudi Justin Baldoni. V torek je njegov odvetnik Bryan Freedman proti New York Timesu v imenu desetih tožnikov vložil tožbo. Med tožniki so studio Wayfarer, Baldonijev njegov producentski partner Jamey Heath, ki ga je Lively prav tako obtožila spolnega nadlegovanja, ter Baldonijevi publicistki in krizni menedžerki Jennifer Abel in Melissa Nathan. Od New York Timesa zahtevajo 250 milijonov dolarjev.
Kaj piše v tožbi Baldonija?
V tožbi odvetnik trdi, da je medij objavil članek “poln netočnosti in napačnih trditev”, pri tem pa, da se je opiral zgolj na pripoved Blake Lively. Baldoni je namreč prepričan, da je Lively o njem ustvarila lažne obtožbe o spolnem nadlegovanju, da bi lahko prevzela nadzor nad filmom.
Nato se je po njegovih besedah lotila še kampanje za “preoblikovanje njene javne podobe”, kar je po njegovem prepričanju storila s “plehkimi in klikabilnimi obtožbami” v New York Timesu. Trdi, da je Lively s svojo ekipo in New York Timesom sodelovala v “zlobni obrekovalni kampanji”, tako pa so želeli ustaviti val spletnih kritik na račun igralke.
Dodal je, da ima tudi celotno dokumentacijo, ki to potrjuje.
“Njena cinična zloraba obtožb o spolnem nadlegovanju za uveljavljanje enostranskega nadzora nad vsemi vidiki produkcije je bila strateška in manipulativna,” po poročanju CNN piše v tožbi Baldonija. “Hkrati je njena javna podoba trpela zaradi vrste odmevnih napak, ki jih je poskušala odvrniti tako, da je tožnike krivila za radovedno zanimanje javnosti za spodrsljaje zvezdnice. To je le izgovor. Slava je dvorezen meč, vendar je taktika Blake Lively v tem primeru nesprejemljiva.”
V tožbi še piše, da je New York Times pri preverjanju obtožb igralke o spolnem nadlegovanju in domnevnem maščevanju kršil “novinarsko integriteto”, saj se je “skoraj v celoti oprl na njeno nepreverjeno pripoved, jo skoraj dobesedno povzel, pri čemer ni upošteval številnih dokazov, ki so v nasprotju s trditvami igralke in razkrivajo njene prave motive”.
Na tožbo so se že odzvali v New York Timesu, kjer se bodo na sodišču odločno borili. “Vloga neodvisne novičarske organizacije je slediti dejstvom in smeri, kamor ta vodijo,” je v torek za CNN povedala tiskovna predstavnica medija Danielle Rhoades Ha. “O zgodbi smo skrbno in odgovorno poročali. Članek je temeljil na pregledu več tisoč strani izvirnih dokumentov, vključno s SMS-sporočili in elektronsko pošto, ki jih v članku natančno in obširno navajamo. Do danes Wayfarer Studios, gospod Baldoni, ljudje, ki so omenjeni v članku, in njihovi predstavniki niso navedli niti ene naše napake. Objavili smo tudi njihovo celotno izjavo kot odgovor na trditve v članku.”
Odvetniki Baldonija: “Dokazi igralke so prirejeni in zmanipulirani”
Odvetniki Blake Lively so medtem za CNN povedali, da tožba Baldonija v ničemer ne spreminja trditev igralke. Slednja je sprva vložila pritožbo proti Baldoniju in njegovi produkcijski družbi Wayfarer, v torek pa so njeni odvetniki vložili še zvezno pritožbo. “Veselimo se, da bomo na sodišču obravnavali vsako trditev podjetja Wayfarer,” so dejali.
Tožba Blake Lively kot dokaze vključuje posnetke zaslonov SMS-sporočil in korespondence, za katere igralkina ekipa trdi, da kažejo na orkestrirane poskuse Baldonijevih predstavnikov za odnose z javnostmi, da bi škodovali njenemu ugledu v medijih. Šlo naj bi za del kampanjo uničenja njenega ugleda. Na drugi strani pa odvetniki Baldonija trdijo, da so dokazi “prirejeni in zmanipulirani” ter da je The New York Times namerno izpustil dele besedil, ki izpodbijajo pripoved igralke.
“Če bi The New York Times resnično pregledal na tisoče zasebnih komunikacij, za katere trdi, da jih je pridobil, bi novinarji videli neizpodbitne dokaze, da je bila Lively tista, ki je sodelovala v premišljeni kampanji obrekovanja,” piše v tožbi Baldonija.
Spomnimo: med snemanjem filma se je Blake Lively pritožila, da sta režiser in zvezda filma Justin Baldoni skupaj z glavnim producentom Jameyjem Heathom večkrat imela spolne in druge neprimerne pripombe ter da sta kršila njen osebni prostor. Med drugim naj bi moška večkrat nepovabljena vstopila tudi v njeno prikolico, ko je bila slečena, tudi med dojenjem.
Baldonijevi odvetniki so svoji tožbi priložili protidokaz: sporočilo, ki naj bi ga Lively poslala Baldoniju. Igralka je v sporočilu zapisala, da v prikolici pravkar črpa mleko za dojenje in če želi, naj pride vadit scenarij. CNN sicer ni preveril pristnosti nobenega od SMS-sporočil.
Pojavlja se tudi vprašanje, kako so bila sporočila, ki ju obe strani kot dokaz prilagata v tožbah, sploh pridobljena. Sodeč po tožbi, ki jo je vložila Baldonijeva nekdanja publicistka Stephanie Jones, so sporočila prišla s telefona njene nekdanje zaposlene Jennifer Abel, trenutne Baldonijeve publicistke, ki jo Lively prav tako obtožuje organiziranja obrekovalne kampanje proti njej.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!