V preteklih dneh je silovit ciklon Remal prizadel južno obalo Bangladeša in vzhod Indije. V obeh državah je zahteval najmanj 65 življenj. Ciklon se je pomaknil proti notranjosti, kjer je povzročil poplave in zemeljske plazove.
Silovit ciklon Remal, ki je v preteklih dneh prizadel južno obalo Bangladeša in vzhod Indije, je v obeh državah zahteval najmanj 65 življenj, so poročali oblasti in mediji.
Ciklon Remal je v nedeljo z močnimi sunki nevihtnega vetra in uničujočimi morskimi valovi dosegel južno obalo Bangladeša in del sosednje Indije, od koder se je počasi pomaknil proti notranjosti. Povzročil je poplave, sprožili so se tudi zemeljski plazovi.
V Bangladešu, kjer so posledice ciklona najbolj občutili, je po podatkih urada za obvladovanje nesreč in policije umrlo najmanj 17 ljudi. Nekateri so se utopili, drugi so umrli pod ruševinami in podrtimi drevesi ali zaradi električnih udarov, ki so jih povzročili padli daljnovodi, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Bangladeški meteorologi poudarjajo, da je šlo za enega najdlje trajajočih ciklonov v zgodovini države, saj je trajal več kot 36 ur, vremensko dogajanje pa so pripisali podnebnim spremembam.
V Indiji je medtem po zadnjih podatkih vlade in poročanju medijev umrlo 47 ljudi, večina v severovzhodni zvezni državi Mizoram, kjer je življenje izgubilo 28 ljudi, preostali pa v zveznih državah Zahodna Bengalija, Asam, Nagaland in Megalaja.
Cikloni vsako leto prizadenejo tako Bangladeš kot Indijo, vendar se je število silovitih neviht, ki prizadenejo gosto poseljene obalne predele, v zadnjih letih zaradi vpliva podnebnih sprememb močno povečalo.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!