Oglaševanje

Slon na območju priljubljenega safarija ubil dve turistki

author
K. Ka.
04. jul 2025. 18:43
Slonica z mladičem
FOTO: PROFIMEDIA

Tragična novica prihaja iz Zambije. Tamkajšnja policija je sporočila, da je slon na območju enega od safarijev ubil dve turistki, državljanko Velike Britanije in državljanko Nove Zelandije.

Oglaševanje

68-letna Easton Janet Taylor iz Združenega kraljestva in 67-letna Alison Jean Taylor iz Nove Zelandije sta se udeležili safarija v narodnem parku South Luangwa v vzhodni Zambiji, približno 600 km od glavnega mesta Lusaka. Med hojo po parku ju je napadel in ubil slon, poroča The Guardian.

Kot je pojasnil predstavnik policije Robertson Mweemba, je žrtvi napadla slonica z mladičem.

Oglaševanje

Vodniki safarija, ki so bili s skupino, so skušali napad preprečiti tako, da so streljali na slonico. Čeprav so slonico zadeli in ranili, napada niso uspeli preprečiti, obe ženski pa sta umrli na kraju dogodka.

Slonice so znane po tem, da so zelo zaščitniške do svojih mladičev in se na vse, kar dojemajo kot grožnjo, lahko odzovejo zelo agresivno.

Lani sta v dveh ločenih srečanjih s sloni v različnih delih Zambije umrli dve ameriški turistki, ki sta bili v času napada v safari vozilu.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih