So pri osumljencu za napad na izraelsko ambasado v Berlinu našli eksploziv?

author
N1
22. feb 2025. 14:13
profimedia-0967081577
(Foto: Profimedia) | (Foto: Profimedia)

Po tem, ko je nemška policija prijela 18-letnega Čečena, ki naj bi načrtoval napad na izraelsko veleposlaništvo v Berlinu, je danes zaradi suma odkritja eksploziva evakuirala stanovanjsko stavbo v Postdamu.

Nemška policija je v četrtek zvečer aretirala 18-letnega Čečena zaradi suma, da je načrtoval napad na izraelsko veleposlaništvo v Berlinu. Prijeli so ga na letališču pri Berlinu, ko je skušal zapustiti državo, so za nemško tiskovno agencijo dpa povedali varnostni viri.
Varnostni organi domnevajo, da je bil motiv za načrtovan teroristični napad islamizem.

Zaradi morebitnega odkritja eksploziva med preiskavo stanovanja pa je policija danes evakuirala stanovanjsko stavbo v Potsdamu. Operacija je bila povezana z aretacijo 18-letnika zaradi suma načrtovanja napada, je povedala tiskovna predstavnica policije. Reševalne službe so v stanovanju našle predmet, podoben eksplozivu. Za kaj gre, še ni jasno.

Po poročanju portala Welt.de, ki se sklicuje na vire iz obveščevalnih služb, je policija prve informacije o osumljencu prejela januarja letos. Tuja obveščevalna služba naj bi jo obvestila, da sta 18. januarja dve osebi odšli iz Nemčije v Somalijo, da bi se pridružiti džihadistični skupini, ki je blizu Islamski državi.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih