Ameriški predsednik Donald Trump je danes po telefonskem pogovoru s turškim kolegom Recepom Tayyipom Erdoganom izrazil željo po sodelovanju z njim pri prizadevanjih za končanje vojne v Ukrajini. Predsednika sta govorila tudi o razmerah v Siriji in Gazi, Trump pa je še dejal, da ga je Erdogan povabil na obisk v Turčijo.
Oglaševanje
"Veselim se sodelovanja s predsednikom Erdoganom pri končanju smešne, a smrtonosne vojne med Rusijo in Ukrajino," je po telefonskem pogovoru s turškim predsednikom Recepom Tayyipom Erdoganom na družbenem omrežju Truth Social zapisal Donald Trump.
Predsednika sta govorila tudi o razmerah v Siriji in Gazi. Erdogan je v pogovoru poudaril, da bi lahko prizadevanja ZDA za omilitev sankcij proti Siriji prispevala k stabilizaciji države.
Izpostavil je tudi razmere v Gazi in Trumpu dejal, da bi bilo treba humanitarno pomoč v enklavo dostavljati brez prekinitev in omejitev, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Izrael namreč kljub mednarodnim pozivom na čelu z Združenimi narodi že več kot dva meseca blokira dobavo humanitarne pomoči v Gazo.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje