Trumpovi izbranci prejeli grožnje z bombami

Svet 27. Nov 202421:04 3 komentarji
Foto: Carlos Barria/REUTERS

Številni kandidati za funkcije v administraciji Donalda Trumpa so bili danes deležni groženj z bombami ter lažnih prijav policiji. Med tarčami groženj ni bilo prihodnjega predsednika Trumpa in podpredsednika J. D. Vancea. Grožnje so potrdili tudi v Trumpovem taboru.

Več kandidatov za mesta v administraciji novoizvoljenega predsednika ZDA Donalda Trumpa je bilo danes tarča groženj. Grožnje naj bi prihajale izven ZDA, poroča CNN. Trumpova ekipa je sporočila, da so bili kandidati za funkcionarje v novi administraciji deležni groženj z bombami, nekateri pa so bili žrtve “swattinga”. To je način nadlegovanja, ki vključuje lažno prijavo kaznivega dejanja, na primer množičnega streljanja ali grožnje z bombo na določenem naslovu, kamor se nato običajno odpravijo posebne enote policije.

“Organi pregona in drugi organi so se odzvali hitro in zagotovili varnost tistih, ki so bili tarče napadov. Predsednik Trump in celotna tranzicijska ekipa sta hvaležna za njihovo hitro ukrepanje. Ustrahovanje in nasilje nas ne bo zaustavilo,” je v izjavi, ki jo povzema CNN, dejala bodoča Trumpova tiskovna predstavnica Karoline Leavitt. Dodatnih podrobnosti ni želela razkriti.

Na grožnje se je odzval tudi Zvezni preiskovalni urad FBI, kjer so bili o grožnjah obveščeni. “Vse morebitne grožnje jemljemo resno in javnost pozivamo, naj vse, kar se jim zdi sumljivo, nemudoma prijavijo organom pregona,” so dejali v izjavi, ki jo navaja CNN.

Kdo vse od Trumpovih kandidatov je bil tarča groženj, za zdaj uradno ni jasno. Prav tako policija in drugi organi pregona še niso uradno pojasnili, ali so grožnje z bombami lažne. Portal televizije NBC poroča, da groženj niso bile deležne osebe pod zaščito ameriške tajne službe. To pomeni, da groženj nista prejela bodoči predsednik Trump in podpredsednik J. D. Vance. Trije viri so za omenjen medij dejali, da ni šlo za verodostojne grožnje.

Kot piše CNN, so iz urada Elise Stefanik, ki jo je novoizvoljeni predsednik predlagal za veleposlanico v ZN, sporočili, da so Stefanik obvestili o grožnji z bombo. Ob tem so dodali, da so se zvezni organi in policija odzvali nemudoma in z najvišjo stopnjo profesionalnosti.

Po poročanju Guardiana sta bila med tarčami groženj tudi kandidat za obrambnega sekretarja Pete Hegseth in nekdanji kandidat za generalnega tožilca Matt Gaetz. Slednji je potrdil prejeto grožnjo z bombo, ki pa naj bi se po pregledu policije in bombnih tehnikov izkazala za lažno. Po poročanju več medijev so grožnje prejeli tudi kandidat za sekretarja za trgovino Howard Lutnick, kandidat za šefa Agencije za varstvo okolja Lee Zeldin in kandidat za direktorja Cie John Ratcliffe.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje