V Harkovu zaradi ruskih napadov ponoči več električnih mrkov

author
STA
14. apr 2024. 14:24
Harkov, Ukrajina, vojna
Foto: PROFIMEDIA | Foto: PROFIMEDIA

Ruska vojska je ponoči znova napadla Harkov. Ciljali so energetsko infrastrukturo in povzročili več električnih mrkov.

Ukrajinski Harkov je bil ponoči znova tarča ruskih dronov. O napadih z droni poročajo tudi iz ruske regije Krasnodar, kjer je zračna obramba sestrelila deset ukrajinskih brezpilotnikov.
Ukrajinsko letalstvo danes prav tako poroča o desetih sestreljenih ruskih dronih, ruska vojska pa naj bi državo ciljala tudi s tremi raketami, poročajo tuje tiskovne agencije.

Harkov, ki je pred začetkom invazije leta 2022 štel 1,5 milijona prebivalcev in bil drugo največje ukrajinsko mesto, je v zadnjih tednih vse pogosteje pod napadi raket in dronov.

Zaradi bližine meje z Rusijo in nezadostne zračne obrambe oblasti opozarjajo na vse težje razmere za tamkajšnje prebivalstvo.

1713091812-profimedia-0864206165-1024x682.jpg
Posledice ruskega napada (Foto: PROFIMEDIA) | Posledice ruskega napada (Foto: PROFIMEDIA)



V eni od vasi na severovzhodu Ukrajine so tako reševalci v uničeni hiši našli preminuli par.

Prek meje pa so o napadih poročale tudi ruske sile, ki so nad regijo Krasnodar sestrelile ukrajinske drone. O škodi niso poročali. Okupacijske oblasti v delno zasedeni regiji Herson medtem poročajo o smrtni žrtvi ukrajinskega obstreljevanja.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih