Andragoški center Slovenije išče navdihujoče zgodbe vseživljenjskega učenja

Oglas 04. Dec 202414:24 3 komentarji
Rok Mlinar

Andragoški center Slovenije (ACS) je v okviru projekta Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje in spremljajoče kampanje Lahko.si predstavil prenovljen koncept priznanj ACS, ki že od leta 1997 predstavljajo simbol izjemnih dosežkov in predanosti vseživljenjskemu učenju. Odprtje razpisa je spremljal dogodek Lahko si navdih! v Narodni galeriji v Ljubljani in gostil tudi nekdanje prejemnike priznanj.

Dr. Nataša Potočnik, direktorica ACS: »Priznanja ACS so neprecenljivo orodje za spodbujanje vključevanja, izboljšanje dostopa do izobraževanja ter krepitev vrednot učenja kot temeljne pravice vsakega posameznika. Z njimi ACS uresničuje svojo vizijo bolj izobražene, vključujoče in trajnostno naravnane družbe. Prenova priznanj odraža našo predanost širjenju kulture vseživljenjskega učenja ter osvetljevanju zgodb, ki navdihujejo.«

Lahko si navdih!

Dogodek Lahko si navdih! je zaznamoval novo poglavje v zgodbi priznanj ACS in odprl razpis za priznanja ACS 2025. Dogodek je moderirala Bernarda Žarn, za glasbo in ples pa so poskrbeli Prifarski muzikanti z Jasmino Levičar, dobitnico priznanja ACS 2013, in plesna šola Alice Stojko Saliu, dobitnice priznanja zglednim učečim se ACS 2023 – ADC Plesni center Ajdovščina. Goste je nagovoril tudi Dejan Crnek, podžupan Mestne občine Ljubljana in izpostavil pomen vključevanja vseh generacij v procese vseživljenjskega učenja.

Na razpis se lahko prijavijo tako posamezniki kot ustanove, ki premikajo meje vseživljenjskega učenja. Prijave so odprte do 20. januarja 2025, na povezavi.

Natalija Planinc, prejemnica priznanja ACS 2009 za uspešno vodenje študijskih krožkov na Obali, je na dogodku poudarila pomen vseživljenjskega učenja za rast skupnosti in posameznikov: »Ko zaključimo svojo poklicno pot, še zdaleč ni konec učenja. Takrat se pokažejo nove priložnosti za osebno in skupnostno rast ter bogato življenje.«

Rok Mlinar

Zgodbe, ki premikajo meje

Urška Bittner Pipan, vodja projekta Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje: »Priznanja Andragoškega centra Slovenije v sklopu projekta Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje in s kampanjo Lahko si! dobivajo novo preobleko in nadaljujejo širjenje dobrih, pozitivnih zgodb, ki premikajo meje. Projekt je nastal iz dosežkov odmevnih projektov, kot so Tedni vseživljenjskega učenja (naslednje leto bodo potekali že tridesetič!), Parada učenja, Dnevi svetovanja za znanje, in drugih iniciativ Andragoškega centra Slovenije za boljšo ozaveščenost o vseživljenjskem učenju. Verjamemo, da lahko Slovenijo preplavimo s pozitivnimi zgodbami učečih se, ki spreminjajo življenje in so dobrodošla osvežitev v svetu, ki je prepreden predvsem s težkimi in negativnimi novicami.«

Projekt vodi Andragoški center Slovenije, sofinancirata ga Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+).

Rok Mlinar

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje