Največji in najvplivnejši dogodek na področju mobilne tehnologije na svetu, Mobile World Congress (MWC), je letos gostil 60.000 udeležencev iz skoraj 200 držav, na dogodku pa se je predstavljalo skoraj dva tisoč razstavljalcev. MWC je tudi tokrat predstavljal središče razprave in mesto, kjer so vodilni v ekosistemu mobilne tehnologije začrtali prihodnost z namenom, da bi dosegli celoten potencial tehnologije.
Tako digitalni kot zeleni prehod, ki ju tudi EU postavlja v ospredje, zahtevata številne odgovore in inovacije s področja informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT) in mobilne tehnologije. Temu pritrjujeje tudi napoved, da bo že letos več kot 50% svetovnega BDP digitaliziranega. Zato ni več dvoma, da postaja digitalno gospodarstvo temelj našega razvoja in konkurenčnosti. V digitalno gospodarstvo vlaga vedno več držav, med njimi Kitajska, Južna Koreja in celotna Evropska unija, vključno s Slovenijo. Pomembno vlogo pri razvoju digitalnega gospodarstva bodo odigrali tudi operaterji.
Razvoj digitalnega gospodarstva je bila osrednja tema govora Ryana Dinga, izvršnega direktorja Huaweija in predsednika poslovne enote Carrier BG. Poudaril je, da lahko operaterji delajo na treh dejavnikih, ki močno vplivajo na vitalnost digitalnega gospodarstva. “To so gostota povezave, računalniška raznolikost in pospešeno zmanjšanje ogljičnega odtisa. S povečanjem gostote povezave lahko operaterji povečajo svojo bazo uporabnikov 5G in razširijo obseg poslovanja. Z diverzifikacijo svojih računalniških virov lahko ustvarijo sinergije med povezljivostjo in infromacijsko tehnologijo ter tako spodbujajo digitalizacijo podjetja. Na področju zmanjševanja ogljičnega odtisa bodo nove, zeleno-usmerjene IKT rešitve, kot so Huaweijeve, povečale zmogljivost omrežja in zmanjšale porabo energije. Zelene IKT so ključ do trajnostnega razvoja digitalnega gospodarstva”, je bil odločen Ding.
Trenutni predsednik uprave Huawei Guo Ping pa se je v svojem osrednjem nagovoru osredotočil na dva zanimiva svetovna vira tako izzivov kot priložnosti: digitalizacijo in ogljično nevtralnost. Ob tem je dejal, da gostota povezljivosti in računalniška zmogljivost določata moč digitalnega gospodarstva, a da mora ta prav tako ohraniti dolgoročno vitalnost. Zato moramo po njegovem, upoštevati novo dimenzijo, tj. zmanjševanje emisij ogljika.
Kot je še dodal, Huawei trenutno na tem področju sledi strategiji “Več bitov, manj vatov”. Poleg izboljšanja svojih temeljnih digitalnih zmogljivosti, je Huawei prav tako zavezan cilju, da njegovi izdelki postanejo 2,7-krat bolj energetsko učinkoviti s pomočjo prebojnih odkritij na področjih, kot so teorije, materiali in algoritmi. S takšnimi napredki lahko industrija IKT pomaga drugim industrijam zmanjšati njihov ogljični odtis. Po njihovih ocenah, bo tovrstno zmanjšanje 10-krat večje kot sam ogljični odtis industrije IKT.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!