Benjamin Savšek do zlata, v Tokiu zadonela Zdravljica!

Drugi športi 26. Jul 20219:13 > 11:09 1 komentar

Benjamin Savšek je s časom 98,25 odlično opravil s finalno vožnjo olimpijskih iger v Tokiu in je z veliko prednostjo postal olimpijski prvak! To je njegova prva kolajna z največjega športnega tekmovanja. Drugo mesto je zasedel Čeh Rohan Lukas, tretje pa Nemec Sideris Tasiadis.

Savšek je šel kot na progo v Tokiu kot peti in fantastično opravil svojo nalogo. S časom 98,25 je za skoraj šest sekund prehitel takrat vodilnega Siderisa Tasiadisa.

Za njim sta nato zaostala Čeh Lukas Rohan in Španec Ander Elosegi, tako da se je Ljubljančan že lahko veselil svoje prve kolajne v karieri. Njen lesk sta določila še zadnja nastopajoča: Daniel Watkins in Martin Thomas.

Avstralec je hitro začel, nato pa po težavah v drugem delu proge zaostal. Enako se je zgodilo Thomasu in Savšek se je veselil olimpijskega naslova! Drugo mesto je z zaostankom 3,71 sekunde osvojil Čeh Rohan Lukas, tretji je bil s 5,45 sekunde zaostanka prav Tasiadis.

Veselje slovenske reprezentance po izvrstni vožnji Savška. Foto: Guliverimage

Na tretjem nastopu na olimpijskih igrah je Ljubljančan dobro odpeljal kvalifikacije, manjše težave pa je imel v polfinalu, ki ga je končal na petem mestu. V finalu je odpeljal brez najmanjše napake, predvsem pa zelo hitro in osmemu mestu iz Londona ter šestemu iz Ria dodal zlato kolajno! Po naslovu evropskega in svetovnega prvaka je pri 34 letih dodal piko na i izjemni karieri.

Poskrbel je, da je v Tokiu prvič (upajmo, da ne zadnjič) zadonela Zdravljica, največji uspeh v karieri pa je nekdanji evropski prvak proslavil s trenerjem Jožetom Vidmarjem, ki sta si privoščila zmagovalno kopanje. Slovenija je po bronu Tadeja Pogačarja tako osvojila drugo medaljo na letošnjih olimpijskih igrah.