V ruskem napadu štirje mrtvi v Dnipru, sirene so se oglasile tudi v Kijevu

Svet 29. Mar 202509:52 7 komentarjev
Foto: Gleb Garanich/REUTERS

V ruskem napadu z droni so bili v petek zvečer v mestu Dnipro na vzhodu Ukrajine ubiti najmanj štirje ljudje, 21 pa je bilo ranjenih, so sporočile lokalne oblasti. Poškodovane so bile številne stavbe, v več poslopjih je izbruhnil požar.

Rusija je v petek pozno zvečer nad Dnipro poslala več kot 20 brezpilotnikov, je na Telegramu sporočil guverner regije Dnipropetrovsk Sergij Lisak.

Po njegovih navedbah so bili ubiti štirje ljudje, do jutra pa je število ranjenih naraslo na 21. “Obsežen napad je povzročil veliko uničenje in požare. Gorelo je v hotelu in restavraciji, 11 družinskih hišah, garažah in na bencinski postaji,” je zapisal po poročanju francoske tiskovne agencije AFP in dodal, da so poškodovani tudi druge stavbe in avtomobili.

Ponoči so se sirene, ki opozarjajo na napade, po poročanju BBC oglasile v še več ukrajinskih mestih, vključno s Kijevom.

Rusko obrambno ministrstvo medtem poroča, da so nad regijo Belgorod na zahodu Rusije sestrelili tri ukrajinske drone.

Tako Rusija kot Ukrajina sta v zadnjem času okrepili zračne napade. Napadi in spopadi se nadaljujejo kljub prizadevanjem ameriškega predsednika Donalda Trumpa, da bi strani po več kot treh letih vojne, ki jo je sprožila Rusija, pristali na prekinitev ognja.

Ruski predsednik Vladimir Putin je v petek v Ukrajini predlagal vzpostavitev začasne uprave pod okriljem ZN, kar je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski zavrnil z besedami, da gre le še za en poskus zavlačevanja na poti do mirovnega dogovora.

Strani obenem druga drugo obtožujeta kršitev zaveze o nenapadanju energetske infrastrukture, ki sta jo državi ta mesec sprejeli v okviru pogovorov z ZDA.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Priporočeno vsebino