DeSUS: kandidati za poslance in poslanke (seznam)

Slovenija 28. Mar 202207:00 > 29. Mar 2022 13:12
desus logo, kandidati, kandidatna lista
Foto: Wikipedia

Objavljamo vse kandidate in kandidatke, ki bodo na volitvah kandidirali na kandidatni listi stranke DeSUS.

DeSUS: kandidati v volilni enoti KRANJ (VE 1)

VINKO OTOVIČ (VO Jesenice)
GORDANA ANA VIŠNAR ŽUPANČIČ (VO Radovljica 1 in VO Radovljica 2)
STANISLAV LONČARIČ (VO Kranj 1)

MARKO PETRIĆ (VO Kranj 2)
BOJAN POTOČNIK (VO Kranj 3 in VO Škofja Loka 2)
MARIJA MRAVLJE (VO Tržič)
ERIKA PETKOVIĆ (VO Škofja Loka 1 in VO Idrija)

JANEZ PANČUR (VO Kamnik)

…………………….

DeSUS: kandidati v volilni enoti POSTOJNA (VE 2)

DARJA LAMPRET (VO Tolmin)
LJUBO JASNIČ (VO Ilirska Bistrica)

MILENA BUŽAN (VO Piran)
EVGEN PRIMOŽIČ (VO Postojna)
TATJANA ANTONČIČ (VO Izola in VO Koper 1)
DARINKA KOZINC (VO Nova Gorica 1 in VO Nova Gorica 2)

MIRKO VIŠNJEVEC (VO Sežana)
IVAN KOBAL (VO Ajdovščina)

…………………….

DeSUS: kandidati v volilni enoti LJUBLJANA CENTER (VE 3)

DARINKA PODOBNIK (VO Logatec)

PRIMOŽ HAINZ (VO Vrhnika)
ZLATKO BOŽIČ (VO LJ – Vič-Rudnik 1 in VO LJ – Vič-Rudnik 2)
JANEZ ARTAČ (VO LJ – Vič-Rudnik 3 in VO LJ – Šiška 4)
MARIJA HORVAT (VO LJ – Vič-Rudnik 4 in VO LJ – Šiška 2)

MARIJA ANA RADIKOVIĆ (VO LJ – Center)
MIRAN JURAS (VO LJ-Šiška 1 in VO LJ-Šiška 3)

…………………….

DeSUS: kandidati v volilni enoti LJUBLJANA BEŽIGRAD (VE 4)

MATJAŽ JUVANČIČ (VO Kočevje)

VALENTINA VEHOVEC (VO Ribnica – Dobrepolje)
JOŽE PODRŽAJ (VO Grosuplje)
MOJCA RUS GAČNIK (VO Ivančna Gorica in VO LJ – Moste Polje 1)
GREGOR FEIST (LJ – Moste Polje 2)

FRANC VREČIČ (VO LJ – Moste Polje 3 in VO LJ – Bežigrad 2)
ZVONKO MILKOVIĆ (VO LJ – Bežigrad 1)
KLEMENTINA ŠUŠTAR (VO Domžale 1)
MARIJA PUKL (VO Domžale 2)

…………………….

DeSUS: kandidati v volilni enoti CELJE (VE 5)

MATILDA KOČAR (VO Šentjur)
ANTON RIFELJ (VO Mozirje)
VILI ŠMID (VO Celje 1)

MARJAN KOROŠEC (VO Velenje)
BRIGITA ČOKL (VO Celje 2 in VO Ravne na Koroškem)
MARGARETA ATELŠEK (VO Velenje 2)
MATJAŽ VODLAN (VO Žalec 1 in VO Žalec 2)
ALMIRA ALMA KOČNIK (VO Slovenj Gradec in VO Radlje)

…………………….

DeSUS: kandidati v volilni enoti NOVO MESTO (VE 6)

SILVO GRDEŠIČ (VO Črnomelj)
MARJAN ŠPES (VO Krško)
BETKA SALMIČ (VO SEVNICA)
DARINKA DOBOVIČNIK (VO LAŠKO)
IVANKA KIRM (VO LITIJA)
DRAGO KOCBEK (VO Hrastnik – Trbovlje)
ŠTEFAN MISJA (VO Zagorje)
ANA BILBIJA (VO Novo mesto 1)
ADOLF ZUPAN (VO Novo mesto 2)
STANKO PERUŠ (VO Trebnje)
VERICA SENIČAR (VO Brežice)

…………………….

DeSUS: kandidati v volilni enoti MARIBOR (VE 7)

OLIVER LESKOVŠEK (VO Šmarje pri Jelšah)
NAJA GAJZER (VO Maribor 1)
BOJAN FAJS (VO Slovenska Bistrica)
ZDENKA GAJZER (VO Maribor 2)
STANISLAVA NATERER (VO Slovenjske Konjice in VO Maribor 3)
MIRAN DAKOVIĆ (VO Maribor 4 in VO Maribor 5)
SREČKO FELIX KROPE (VO Ruše)
PETER RODEŠ (VO Maribor 6 in VO Maribor 7)

…………………….

DeSUS: kandidati v volilni enoti PTUJ (VE 8)

BOJAN JURGEC (VO Lendava)
EMIL KUMER (VO Ormož in VO Pesnica)
JASMINKA DUKIĆ (VO Ljutomer)
JOŽEF RITUPER (VO Murska Sobota 1 in VO Murska Sobota 2)
SILVA VRAČKO (VO Gornja Radgona)
FRANC BELŠAK (VO Lenart)
NADA PUKŠIČ (VO Ptuj 1)
MARTA TUŠEK (VO Ptuj 2)
ALBERT PETER FRAS (VO Ptuj 3)

V Sloveniji je osem volilnih enot, vsaka se deli na enajst volilnih okrožij (VO). Iz vsake volilne enote je v državni zbor izvoljenih 11 poslancev, skupaj torej 88. Dva dodatna poslanca v 90-članskem državnem zboru sta izvoljena v dveh posebnih enotah za volitve poslancev narodnih skupnosti (madžarske in italijanske).

Spremljajte volitve 2022 na n1info.si. #volitve #volitve2022 #n1slovenija

Spremljajte N1 na družbenih omrežjih FacebookInstagram in Twitter

Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.

Komentari

Vaš komentar