SAB: kandidati za poslance in poslanke (seznam)

Slovenija 28. Mar 202207:00 > 29. Mar 2022 13:11
sab logo, kandidati, kandidatne liste, volitve
Foto: Wikipedia

Objavljamo vse kandidate in kandidatke, ki bodo na volitvah kandidirali na kandidatni listi Stranke Alenke Bratušek (SAB).

SAB: kandidati v volilni enoti KRANJ (VE 1)

ALENKA PAVLIČ (VO Jesenice)
NINA BOŽIČ ODAR (VO Radovljica 1)
ALENKA PAVLIČ (VO Radovljica 2)

ALENKA BRATUŠEK (VO Kranj 1 in VO Kranj 2)
SANDI MARKIŠIČ (VO Kranj 3)
ROBERT KOJC (VO Tržič)
FRANC RUDOLF FRANČEK (VO Škofja Loka 1)

ANTON KLEMENČIČ (VO Škofja Loka 2
DRAGICA KLEMŠE (VO Kamnik)
IVAN PERGOVNIK (VO Idrija)

…………………….

SAB: kandidati v volilni enoti POSTOJNA (VE 2)

NIKA KRAVANJA (VO Tolmin)
TATJANA VOJ (VO Piran)
SENKA BEMBIČ (VO Izola)
JAKA KLAJDERIČ (VO Koper 1

JANKO SEVER (VO Koper 2)
MARKO BANDELLI (VO Sežana)
EMIL KARAJIĆ (VO Ilirska Bistrica)
JERKO ČEHOVIN (VO Postojna)

SEVERIN KOVAČIČ (VO Nova Gorica 1)
ANDREJ ŠUŠMELJ (VO Nova Gorica 2)
DEJANA BAŠA (VO Ajdovščina)

…………………….

SAB: kandidati v volilni enoti LJUBLJANA CENTER (VE 3)

ANGELA MENART (VO Cerknica – Logatec)
JAKOB KLAIĆ (VO Vrhnika)
PETER JOŽEF ČESNIK (VO Ljubljana Vič-Rudnik 1 in Ljubljana Vič-Rudnik 3)
BOŽIDAR JEZERNIK (VO Ljubljana Vič-Rudnik 2)

TJAŠA ZORC RUPNIK (VO Ljubljana Vič-Rudnik 4)
KARMEN VELIKONJA (VO Ljubljana center in VO Ljubljana Šiška 1)
MAŠA KOCIPER (VO Ljubljana Šiška 2)
MATEJA LOGAR (Ljubljana Šiška 3 in Ljubljana Šiška 4)

…………………….

SAB: kandidati v volilni enoti LJUBLJANA BEŽIGRAD (VE 4)

ZLATKO FICKO (VO Kočevje)
ROBERT LATIN (VO Ribnica)
RADOVANA KOSTADINOVIĆ (VO Grosuplje)

MARINKA LEVIČAR (VO Ivančna Gorica)
NINA PETRIČ  (VO Ljubljana Moste-Polje 1)
JERNEJ PAVLIČ (VO Ljubljana Moste-Polje 2 in VO Bežigrad 1)
ANGELIKA MLINAR LJUBLJANA (VO Ljubljana Moste-Polje 3 in VO Bežigrad 2)

MAJDA DEBELEC (VO Domžale 1)
BOJAN ARH (VO Domžale 2)

…………………….

SAB: kandidati v volilni enoti CELJE (VE 5)

BLAŽ KOLAR (VO Šentjur pri Celju)
BOJAN BRAČUN (VO Celje 1)
VOJKO STAROVIĆ (VO Celje 2)
JOŽEF RIBIČ (Žalec 1)
TANJA BASLE (Žalec 2)
ANTONIJA MARIJA KOVAČIČ (VO Mozirje)
DARJA ŠTRAUS (Velenje 1)
VEDENIK FRANC (Velenje 2)
MIHA PRAPOTNIK (VO Slovenj Gradec )
NINA MAUHLER (VO Ravne na Koroškem)
MIRJANA POLOVŠAK (VO Radlje ob Dravi)

…………………….

SAB: kandidati v volilni enoti NOVO MESTO (VE 6)

ANDRIJA BRČINOVIĆ (VO Črnomelj)
BORIS GOLEŽ (VO Novo mesto 1)
SAŠA JERELE (VO Novo mesto 2)
DUŠIČA TARMAN (VO Trebnje)
LJUBIŠA KOSTADINOVIĆ (VO Brežice)
DAN LAYE (VO Krško)
NATAŠA GAZVODA (VO Sevnica)
MILADIN DEVIĆ (VO Laško)
MIRZET LUKAVAČKIĆ (VO Hrastnik – Trbovlje)
EDVARD ORAŽEM (VO Litija)
REBEKA OSTROVRŠNIK (VO Zagorje ob Savi)

…………………….

SAB: kandidati v volilni enoti MARIBOR (VE 7)

GORDANA WEBER (VO Šmarje pri Jelšah in VO Slovenske Konjice)
IRENA MAJCEN (VO Slovenska Bistrica)
METKA VODUŠEK (VO Ruše)
LUKA VODUŠEK (VO Maribor 1)
VESNA NEMEC GAJZER (VO Maribor 2)
MARINA DRŽIĆ (VO Maribor 3)
ANDREJ RAJH (VO Maribor 4)
VEKOSLAV ŠTERMAN (VO Maribor 5)
BRANISLAV RAJIĆ (Maribor 6)
NINOSLAV NINIĆ (Maribor 7)

…………………….

SAB: kandidati v volilni enoti PTUJ (VE 8)

DOMINIK ŠTEINER (VO Lendava)
NADJA POŽEK (VO Ormož)
KLAVDIJA GRKMAN (VO Ljutomer)
DENIS VREČIČ (VO Murska Sobota 1)
OLGA BELEC (VO Murska Sobota 2)
VALERIJA FRANGEŽ (VO Gornja Radgona)
NINA LOVRENČIČ (VO Lenart in VO Pesnica)
DARKO JAZBEC (Ptuj 1)
MAKS FERK (Ptuj 2)
MILAN FEGUŠ (Ptuj 3)

V Sloveniji je osem volilnih enot, vsaka se deli na enajst volilnih okrožij (VO). Iz vsake volilne enote je v državni zbor izvoljenih 11 poslancev, skupaj torej 88. Dva dodatna poslanca v 90-članskem državnem zboru sta izvoljena v dveh posebnih enotah za volitve poslancev narodnih skupnosti (madžarske in italijanske).

Spremljajte volitve 2022 na n1info.si. #volitve #volitve2022 #n1slovenija

Spremljajte N1 na družbenih omrežjih FacebookInstagram in Twitter

Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.

Komentari

Vaš komentar