Slovaški Corwin je končal gradnjo 236 stanovanj v soseski Kvartet ob nakupovalnem središču Aleja v Ljubljani. Prvi stanovalci so že začeli prevzemati nova stanovanja, okoli deset enot pa še ni prodanih. Povprečna cena kvadratnega metra se je gibala pri 4.400 evrih.
V Šiški v Ljubljani je dokončana še ena soseska. V neposredni bližini Celovških dvorov, pri katerih so pred kratkim končali gradnjo najvišje stanovanjske stolpnice, so po nekaj več kot treh letih zaključeni štirje 15-nadstropni bloki. Nova soseska Kvartet z 236 stanovanji je zgrajena ob Rakuševi ulici in Cesti Ljubljanske brigade, tik ob nakupovalnem središču Aleja.
Prvi kupci stanovanj, zanj so v povprečju odšteli 4.400 evrov za kvadratni meter, so se po besedah direktorja Corwina v Sloveniji Michala Maca že vselili. Cene so se razlikovale od stanovanja do stanovanja, odvisne pa so bile tudi od nadstropja in lege.
Večina stanovanj je prodana, neprodanih pa je manj kot deset enot, dodaja vodja projekta Kvartet Tomaž Cirkvenčič. Hiter pogled na največji spletni portal z nepremičninami kaže, da se trenutno prodajata dve stanovanji – penthouse za 1,2 milijona evrov in štirisobno stanovanje za dobrih 524.000 evrov.
Sosesko so oblikovali arhitekti iz studia Ofis, po besedah arhitekte Špele Videčnik pa so želeli s “cik-cak” postavitvijo blokov ustvariti tiha območja. “Velik izziv je bil, kako narediti sosesko s kakovostnimi stanovanji v tako intenzivnem urbanem območju,” je dejala.
“Geometrija prirezanih vrhov štirih stolpičastih blokov vzpostavlja dialog z gorami v ozadju,” je razložila izbiro fasade. Zgledovali so se po stolpnicah BS 3, ki velja za spomenik modernizma, je dodala.
Največ trosobnih stanovanj
Pod stanovanji sta dve etaži za parkiranje, v katerih je prostora za 270 avtomobilov, v kolesarnicah in okolici blokov pa je še 580 kolesarskih mest.
Največ stanovanj je trisobnih v izmeri od 62 do 67 kvadratnih metrov.
V posameznih nadstropjih je po pet stanovanj, najvišjih pet nadstropij pa je namenjenih nadstandardnim stanovanjem, kjer je višina stropov 2,75 metra.
Corwin je ustanovil tudi podjetje za upravljanje nepremičnin, prek katerega bo ostal v stiku s kupci.
“S takšnim pristopom želimo svojim kupcem dokazati, da zaupamo in verjamemo v projekte, ki jih gradimo,” pojasnjuje Cirkvenčič.
Slovaki so zemljišče za stolpnice Kvartet kupili od Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB). Gre za skoraj sedem tisoč kvadratnih metrov veliko zemljišče na robu Rakuševe ulice in Ceste Ljubljanske brigade, kjer je pred leti stala restavracija Kitajski zid.
Gradijo tudi ob Vilharjevi cesti
Corwin je v zadnjih letih postal ena od vodilnih družb za nepremičninske projekte na slovenskem trgu. Lanskega marca je začel graditi poslovno stavbo Vilharia ob Vilharjevi ulici, v kateri bo 40.000 kvadratnih metrov prostorov. Kasneje se je na sosednjih zemljiščih začela gradnja Ljubljanskega potniškega centra, ki je celotno območje ob Dunajski cesti in Masarykovi spremenila v veliko gradbišče.
Kot je napovedal ljubljanski župan Zoran Janković, bo okolica glavne železniške in avtobusne postaje v prihodnjih dveh letih v znamenju številnih zapor in zastojev, življenje v tem delu Ljubljane pa bo v tem času izjemno težko.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje