Oglaševanje

Želel je prodati fitnes opremo, a je ostal brez 800 evrov

author
N. M. A.
26. sep 2025. 11:42
spletna prevara, spletna goljufija
Fotografija je simbolična. Foto: Profimedia

Moški iz Kranja je med prodajo fitnes opreme naletel na spletnega goljufa. Po vnosu bančnih podatkov v lažen obrazec je ostal brez 800 evrov. Policija primer preiskuje.

Oglaševanje

V Kranju so včeraj popoldne zaznali nov primer spletne goljufije. Neznani storilec je ogoljufal prodajalca, ki je na spletu objavil oglas za fitnes opremo v vrednosti 800 evrov.

Kupec se je oglasil hitro, nato pa predlagal, da prevzem izvede kurirska služba. Prodajalcu je poslal elektronsko sporočilo z obrazcem, ki je zahteval vnos bančnih podatkov. Moški je obrazec izpolnil in potrdil transakcijo, saj je verjel, da s tem prejema kupnino.

Oglaševanje

Ko je preveril stanje na računu, je doživel hladen tuš – namesto plačila je izgubil vseh 800 evrov.

Primer trenutno preiskujejo kranjski kriminalisti, ki zbirajo dodatne informacije in bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno tožilstvo.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih