Vlada je za vršilca dolžnosti generalnega direktorja policije ponovno imenovala Senada Jušića. Za vedejevstvo se je vlada odločila, saj postopek javnega natečaja za izbor novega generalnega direktorja še ni končan.
Vlada je na dopisni seji za vršilca dolžnosti šefa policije ponovno imenovala Senada Jušića. Policijo je Jušić že doslej vodil kot vršilec dolžnosti, na tem položaju pa bo ostal tudi po 23. avgustu, ko se mu izteče polletno vedejevstvo. Mandat so mu podaljšali do imenovanja novega generalnega direktorja, vendar za največ šest mesecev, so sporočili z vlade.
Jušić je bil ponovno imenovan za vršilca dolžnosti, saj postopek javnega natečaja za izbor novega direktorja še ni končan, so pojasnili na vladi.
Na razpis za generalnega direktorja policije, ki se je iztekel junija, sta sicer prispeli dve prijavi. Prijavila sta se zdajšnji vršilec dolžnosti generalnega direktorja policije Senad Jušić in njegov predhodnik na tem mestu Boštjan Lindav.
Na čelo policije je Jušića takoj po prihodu v vlado predlagal sedanji notranji minister Boštjan Poklukar, ki se je po hitrem postopku znebil Jušićevega predhodnika na čelu policije Lindava. Ta se je sicer na mesto generalnega direktorja policije prijavil že avgusta lani, vendar pa premier Robert Golob predloga takratne notranje ministrice Tatjane Bobnar za njegovo imenovanje ni želel uvrstiti na dnevni red seje vlade. Ministrska ekipa mu je tedaj le podaljšala vedejevstvo, še vedno pa velja lanska odločitev posebne natečajne komisije, da je Lindav primeren kandidat za generalnega direktorja policije. Kot določa zakon o javnih uslužbencih, odločitev posebne natečajne komisije o primernosti kandidata za položaj velja eno leto po izdaji sklepa.
Dvomi o Jušićevem izpolnjevanju pogojev
Medtem pa se v policijskih krogih pojavljajo pomisleki, ali pogoje za vodenje policije izpolnjuje Senad Jušić. Po zakonu o organiziranosti in delu v policiji mora imeti kandidat za generalnega direktorja policije najmanj 15 let delovnih izkušenj v policiji in najmanj osem let izkušenj na vodstvenih delovnih mestih v javnem sektorju, nekateri pa menijo, da Jušić ustreznih vodstvenih izkušenj nima. Več o tem v prispevku Informacije N1: V tekmi za generalnega direktorja policije Jušić in Lindav.
Prav tako je vlada na dopisni seji ponovno imenovala Urško Židan za vršilko dolžnosti generalne direktorice Direktorata za upravne notranje zadeve (DUNZ), in sicer od 24. avgusta do imenovanja novega generalnega direktorja, vendar največ za šest mesecev. Tudi Židan je bila imenovana za vršilko dolžnosti, saj natečajni postopek še ni bil končan.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje