Ameriški pivovar je ChatGPT dejal: "Sestavi mi recept za motno pivo IPA, ki še nikoli ni bilo varjeno." Umetna inteligenca mu je ustregla.
“Pravzaprav se ne ukvarjam z lovljenjem trendov ali početjem česa res norega,” je za spletno stran winemag.com povedal Tolga Baki, solastnik in glavni pivovar pivovarne Belly Love Brewery v Virginiji. “Rad imam pivo, ki ima okus po pivu.”
Ko je želel razširiti ponudbo piva v domači pivovarni, se je domislil, da bi za to uporabil umetno inteligenco. Pravzaprav jo je kot nekdanji razvijalec programske opreme želel preizkusiti. Obrnil se je na trenutno najbolj oblegan klepetalni robot ChatGPT. “Rekel sem mu: ‘Sestavi mi recept za pivo IPA, nefiltrirano, z noto tropskih sadežev, ki še nikoli ni bilo varjeno’.” Ko mu je klepetalni robot postregel z receptom, je bil Baki najprej skeptičen. Menil je, da je ChatGPT zgolj “nekaj postrgal s spleta”. Ko pa je recept podrobneje preučil, je opazil, da je umetna inteligenca v njem uporabila hmelj vrste Nelson in medeni slad, ki ju ne uporabljajo pogosto pri varjenju nefiltriranega piva IPA.
Klepetalnik ga je razjezil, ker je odgovarjal inteligentno
Klepetalnega robota je zato vprašal, zakaj je izbral te sestavine. “Prisežem, kot bi govoril z drugim pivovarjem,” je povedal Baki, “in takrat sem se razjezil, ker je ChatGPT odgovarjal res zelo inteligentno.” Na Bakijevo prošnjo je klepetalnik pivo tudi poimenoval in mu dal ime Solar Flare (sončni sij ali sončni plamen). Zanj je naredil tudi tržno strategijo. “To je storil tako dobro, kot bi ga izdelala moja ekipa tržnikov,” pravi Baki.
Drugi sistem umetne inteligence, Jasper, pa je za pivo izdelal nalepke za steklenice. Bakiju je ponudil 170 predlogov, pivovar je nato izbral štiri (oglejte si jih v fotogaleriji zgoraj). Pivo, ki ga trenutno ponuja samo kot točeno, namreč namerava kmalu polniti v pločevinke.
Sočno, s sadnimi okusi
Avtor članka na winemag.com je pivo poskusil in ga opisal kot sočno pivo z motno zažgano oranžno barvo in gosto peno. “Okusi hruške, marelice in melone se dobro premešajo v zadnjem požirku, tik preden se vse skupaj konča s prijetnim pridihom grenkobe,” je zapisal.
Alkohol škoduje zdravju. Pomembno se je zavedati, da je v naši družbi alkohol velik problem. Alkoholizem je težava, s katero se spopadajo mnogi, tragično pa zaznamuje celotne družine. Normalizacija pitja alkohola je ena od stvari, ki k temu močno prispeva. Prav tako k prometnim nesrečam – številne hude prometne nesreče se namreč zgodijo prav zaradi pitja alkohola. Zato je zavedanje o tej problematiki in osveščanje o njej ključnega pomena. Več preberite v članku 20 let Kebrovega zakona: Koliko je uspel Slovence odvrniti od alkohola.
Spremljajte N1 na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.
Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!