Na severu Italije toča in močan veter

author
R. B. G.
13. jul 2021. 23:04
>
23:10
Italija, vreme, nevihta
Tornado in Italia/FACEBOOK | Tornado in Italia/FACEBOOK

Na severu Italije so danes doživeli nevihto s točo, ki je uničevala avtomobile, in močnimi sunki vetra, ki je podiral tudi drevesa.

Sever Italija je danes zajela močna nevihta. Po poročanju 24ur.com je nevihta nastala jugozahodno od mesta Verona, nato pa se je pomikala proti Gardskemu jezeru.

https://twitter.com/MichaelHutter6/status/1415047518812098561?s=20

Tam so nastale poplave, voda je zalivala kleti, hiše in poslovne prostore. Po poročanju 24ur.com je voda zalila tudi urgenco v naselju Malcesine.

Po objavah na družbenih omrežjih je vidna tudi velika toča, ki naj bi imela premer do šest centimetrov. Ta je uničila tudi nekaj avtomobilov.

https://www.facebook.com/tornadoinitalia/posts/1861944003987291

Veter do 90 kilometrov na uro


Ob močnem dežju je bil močan tudi veter. Ta je ruval drevesa in odkrival strehe, mediji poročajo, da je bilo uničenih nekaj lokalnih cest. Na določenih mestih naj bi veter dosegel hitrost tudi do 90 kilometrov na uro.

https://www.facebook.com/tornadoinitalia/posts/1862007127314312

Arso opozorilo izdal tudi za Slovenijo



Spomnimo, da je Agencija za okolje izdala opozorilo, da bodo v noči na sredo predvsem v zahodni, južni in osrednji Sloveniji verjetna razlivanja in poplavljanja hudourniških vodotokov.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih