
Število potrjenih smrtnih žrtev izraelske agresije v Gazi je danes preseglo 50.000, je sporočilo lokalno zdravstveno ministrstvo. Dejansko število ubitih je najverjetneje bistveno višje, saj tisoče žrtev ostaja ujetih v ruševinah vzdolž opustošene enklave.
Potrjeno število ubitih Palestincev v več kot 17 mesecih vojne v Gazi je danes doseglo 50.021, še najmanj 113.274 je bilo ranjenih.
Skupno 41 ljudi je bilo ubitih v zadnjih 24 urah, v istem času pa jih je bilo ranjenih še 61, je po poročanju tujih tiskovnih agencij navedlo ministrstvo.
Izraelska agresija v Gazi, ki se je začela kot odziv na smrtonosni vdor palestinskih borcev na jugu Izraela in zajetjem talcev 7. oktobra 2023, je privedla do razseljevanja velike večine civilnega prebivalstva, v napadih in sistematičnem uničevanju infrastrukture pa so bile razdejane bolnišnice, šole in druge javne institucije.
Proti Izraelu je na Meddržavnem sodišču (ICJ) Južna Afrika nedolgo po začetku napadov sprožila tožbo, v kateri je Izraelu očitala kršitve konvencije o preprečevanju genocida. Dogajanje v Gazi so kot genocid označile tudi številne mednarodne človekoljubne organizacije in strokovnjaki Združenih narodov.
Prebivalci Gaze se od torka soočajo z novimi smrtonosnimi napadi, prav tako pa Izrael širi kopenske operacije v enklavi. V to že več tednov spričo izraelskih blokad ne priteka niti humanitarna pomoč.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje