Ameriško vrhovno sodišče je vladi predsednika Donalda Trumpa omogočilo izgon priseljencev v tretje države. Brez utemeljitve je namreč razveljavilo ukaz nižjega sodišča, ki je vladi prepovedalo hiter izgon priseljencev v tretje države.
Oglaševanje
Vrhovno sodišče je s šestimi glasovi proti trem razveljavilo odločitev zveznega sodnika v Bostonu Briana Murphyja, ki je od vlade zahteval, da mora priseljence, ki jih želi izgnati v tretje države, prej pravočasno obvestiti o tem in jim omogočiti pritožbo.
Tri liberalne vrhovne sodnice se z mnenjem konservativne večine niso strinjale in so ga označile za zlorabo pooblastil sodišča in nagrajevanje nezakonitih postopkov vlade, poroča Politico.
Oglaševanje
Ukrep vrhovnega sodišča uradnikom zagotavlja večjo prožnost pri izvajanju načrtov Donalda Trumpa za množične deportacije. Sodniki so sicer odločali v primeru, ki je povzročil polemike zaradi poskusov Trumpove vlade, da bi nekatere priseljence s kazensko kartoteko izgnala v Libijo in Južni Sudan.
Murphy je marca prepovedal deportacije v tretje države, Trumpova vlada pa je kljub temu maja poskušala izgnati sedem moških v Južni Sudan, čeprav niso iz te države. Odvetniki so se pritožili, češ da so deportiranci za to izvedeli šele večer pred tem, ko so bili vkrcani na letalo in niso vedeli, kam jih pošiljajo.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje