Današnje zaslišanje Begone Gomez, soproge španskega premierja Pedra Sancheza, so kmalu po začetku prekinili in ga preložili na 19. julij. Enemu od njenih odvetnikov je namreč uspelo doseči preložitev, češ da Gomez naj ne bi obvestili o vseh očitkih. Preiskava proti Gomez se je spomladi začela zaradi suma korupcije in domnevnega trgovanja z vplivom.
Soproga španskega premierja Pedra Sancheza Begona Gomez se je danes zglasila na sodišču v Madridu zaradi predvidenega zaslišanja pred sodnikom v okviru predhodne preiskave zaradi suma korupcije in trgovanja z vplivom. Zaslišanje so kmalu prekinili in ga preložili na 19. julij, poročajo tuje agencije.
Sodišče v Madridu je Gomez pozvalo k zaslišanju v okviru predhodne preiskave na podlagi sumov, da je premierski položaj soproga izkoristila za trgovanje z vplivom. Na današnje zaslišanje so jo povabili prejšnji mesec tik pred evropskimi volitvami, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Kmalu po njenem prihodu na sodišče, kjer je zaslišanje potekalo za zaprtimi vrati, je enemu od njenih odvetnikov uspelo doseči preložitev na podlagi, da je niso obvestili o vseh očitkih.
Preiskava proti Gomez se je začela sredi aprila zaradi suma korupcije in domnevnega trgovanja z vplivom na podlagi obtožbe protikorupcijske nevladne organizacije Manos Limpias, ki je povezana s skrajno desnico. Skupina, ki je v preteklosti neuspešno tožila že vrsto politikov, je nato priznala, da je tožba proti Begoni Gomez temeljila samo na medijskih prispevkih.
Državni tožilec je 25. aprila pozval sodišče k razveljavitvi postopka in končanju primera brez nadaljnjih ukrepov, potem ko je španska civilna garda v poročilu ugotovila, da primer ni utemeljen. Sodišče je nato presodilo, da obstaja dovolj elementov za njeno nadaljevanje.
Sodišče je pojasnilo, da preučujejo dve pismi podpore, ki naj bi ju Gomez leta 2020 za več javnih naročil zagotovila podjetju, katerega glavni delničar je bil svetovalec Carlos Barrabes. Slednji je imel povezave z oddelkom na madridski univerzi Complutense, ki ga je vodila Gomez. Podjetje je premagalo 20 tekmecev in dobilo za 10,2 milijona evrov javnih naročil, še poroča AFP.
Uvedba preiskave je sprožila burne odzive opozicije, ki je trdila, da to dokazuje koruptivnost vlade, pa tudi Sancheza, ki ga je spodbudila, kot je tedaj dejal, k razmisleku o odstopu s premierskega položaja. Za to se pozneje ni odločil, saj španska vlada vztraja, da je primer zasnovan na lažeh in dezinformacijah.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!