
V bližini lokacije shoda podpornikov zaprtega nekdanjega brazilskega predsednika Jaira Bolsonara v Brasilii je v nedeljo udarila strela in poškodovala najmanj 89 ljudi, so sporočili gasilci v brazilski prestolnici. Najmanj 11 poškodovanih je potrebovalo obsežnejšo zdravstveno oskrbo, poročajo tuje tiskovne agencije.
Oglaševanje
Več tisoč ljudi se je v nedeljo v organizaciji poslanca skrajno desne Liberalne stranke (PL) Nikolasa Ferreire udeležilo shoda na trgu Praca do Cruzeiro in zahtevalo izpustitev nekdanjega predsednika Jaira Bolsonara. Ta zaradi poskusa državnega udara po porazu na volitvah leta 2022 v zaporu v Brasilii prestaja 27-letno zaporno kazen.
Udeležence shoda je med nevihto presenetil nenaden udar strele, v katerem je bilo poškodovanih najmanj 89 ljudi, so sporočili gasilci. Po njihovih navedbah je v bolnišnici pristalo 47 ljudi, od tega jih je 11 potrebovalo obsežnejšo oskrbo.

70-letni Bolsonaro, sicer zaveznik ameriškega predsednika Donalda Trumpa, je začel zaporno kazen prestajati novembra lani, brazilsko vrhovno sodišče pa je zavrnilo njegovo zahtevo po prestajanju kazni v hišnem priporu zaradi zdravstvenih težav, s katerimi se sooča vse od leta 2018, ko ga je na predvolilnem shodu napadalec z nožem zabodel v trebuh.
Brazilski parlament je nedavno potrdil zakon, ki spreminja način izračuna trajanja zaporne kazni za določena kazniva dejanja. V skladu s spremembami bi lahko Bolsonarovo 27-letno kazen skrajšali na le dve leti, a je aktualni predsednik Luiz Inacio Lula da Silva to pričakovano preprečil z vetom.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje