Na Evroviziji zmagali predstavniki Italije

Kultura 22. Maj 202116:30 > 27. Sep 2021 12:31 0 komentarjev
Evrovizija 2021
Piroschka van de Wouw/REUTERS

Zmagovalci 65. tekmovanja za pesem Evrovizije v Rotterdamu so predstavniki Italije – skupina Maneskin s skladbo Zitti E Buoni. Drugo mesto je zasedla Francija, tretje pa Švedska.

Finalni večer izbora za pesem Evrovizije 2021 je odprla ciprska predstavnica Elena Tsagrinou s svojo energično skladbo El Diablo, sklenila pa ga je Senhit iz San Marina s plesno pesmijo Adrenalina.

Znova smo tako prisluhnili izbrani deseterici, ki se je uvrstila v finale na torkovem preidzboru: skupini The Roop iz Litve, ruski predstavnici Manizhi in švedskemu predstavniku afriških korenin Tusseju. V finale so se v torek uvrstili še norveški predstavnik TIX, belgijski veterani Hooverphonic, Izraelka z etiopskimi koreninami Eden Alene, pevka Efendi, ki zastopa Azerbajdžan, ukrajinska skupina Go_A, omenjena Elena Tsagrinou ter predstavnica Malte Destiny, ki je visoko kotirala na stavnicah.

Na stavnicah visoko tudi Italija in Francija

Iz četrtkovega večera so se v finale poleg San Marina uvrstili izvajalci iz Albanije, Srbije, Bolgarije, Moldavije, Portugalske, Islandije, Švice, Grčije in Finske. Pridružilo pa se jim je še velikih pet – Francija, Nemčija, Italija, Španija in Velika Britanija – ter Nizozemska kot zadnja zmagovalka iz leta 2019, ko je Evrovizijo gostil Izrael, zmagal pa je Duncan Laurence s skladbo Arcade.

Na stavnicah so poleg omenjene pevke Destiny visoko kotirali tudi italijanska zasedba Maneskin in francoska predstavnica Barbara Pravi.

Letošnjo Evrovizijo smo spremljali iz arene Ahoy v Rotterdamu. Ta sicer sprejme dobrih 16.000 ljudi, a je zaradi omejitev, vezanih na koronavirus, letos v njej bilo le 3.500 gledalcev. Ti so bili izbrani med vsemi, ki so vstopnico za glasbeni dogodek kupili lani, ko je bilo tekmovanje odpovedano. Zanjo so odšteli med 200 in 250 evri.

Evrovizija 2021 Evrovizija 2021

Ana Soklič brez finala

Evrovizijski finale je minil brez slovenske predstavnice Ane Soklič, ki se ji v torek s skladbo Amen ni uspelo uvrstiti v finale.

Po svojem nastopu se je zahvalila tistim, ki so jo na evrovizijski poti podpirali in za RTV Slovenija pojasnila, da za svojo skladbo še vedno stoji. “Kar se glasbe tiče vedno delam na dolgi rok in z vsebino, ki nekako preživi čas. Vesela sem, da ste bili z mano. Upam, da boste tudi vnaprej. Evrovizija je bila velika zadeva, zdaj bo pa moja pot nekako šla dalje – čim bolj glasbeno, čim bolj kakor si želim delati in upam, da bo kdo od vas ob meni ostal naprej,” je dejala.